کانتینر 40فوت

کانتینر

شرکت سامان یکی از بزرگترین تولید کننده های کانتینر و کانکس در ایران می باشد. این شرکت توان تولید کانتینر با ابعاد 20 فوت و 40 فوت را دارد که بنا بر درخواست مشتریان می تواند تولید و تحویل نماید.  که در صورت درخواست مشتریان برای ابعاد 20 فوت و 40 فوت، این شرکت می تواند اقدام به ساخت و تحویل نماید.
با توجه به اینکه مساله جوشکاری درساخت کانتینر بسیار مهم می باشد، در این شرکت جوشکاری، طبق اصل جوشکاری و با تأييد کنترل کیفیت واحد QC اجرا میشود .عکس و نمونه های تولیدی ما در سایت موجود است، ولی جهت خرید کانتینر نیاز به حضور و بازدید از نزدیک می باشد تا با توجه به موقعیت قرارگیری آن، خرید بهتری صورت بگیرد. هرچند شما برای لمس کیفیت محصولات تولیدی ما بایستی حضورا از آنها بازدید نمایید.محصولات تولیدی شرکت سامان مانند کانکس دارای استاندارهای روز می باشد به گونه  ای که کیفیت و استحکام کانتینر جز موارد تضمینی ما در فروش است.این شرکت دارای افتخار ساخت کانتینر و کانکس های مخصوص مثل حمل مواد با استانداردهای دریایی ( offshor ) می باشد که موفق به اخذ گواهینامه های جوش نهایی جهت حمل و نقل دریایی گردیده است.

مشخصات کانتینر تولیدی سامان

کانتینر در حقیقت جعبه ای فلزی است که برای تعبیه بار در داخل آن ساخته می شود تا بتوان به راحت ترین شکل ممکن حمل شود. این محصول با ابعاد و اندازه مشخص و استانداری ساخته می شود. ابعاد استاندارد آن 20 فوت و 40 فوت را در بالا اشاره کردیم.بدنه کانتینر از فلز می باشد و کف آن با استفاده از پالت ها (چوب روغن اندود) پوشیده می شود. برای جلوگیری از زنگ زدگی در شرکت سامان بدنه بیرونی را ضدزنگ زده و عایق کاری می کنند. کانتینِرها قابلیت جابجایی با قطار ، کشتی و هواپیما را دارند.با توجه به نقش بالای کانتینرها در حمل و نقل، خرید کانتیِنرهای استاندارد همواره مورد توجه شرکت های حمل و نقل بوده است. با اینکه شرکت های بسیاری در حال تولید هستند ولی کیفیت محصول  تولیدی در سامان نه تنها قابل رقابت با تمام شرکت ها بوده بلکه با توجه به استاندارد رعایت شده مزیت های عمده ای نیز نسبت به سایر شرکت های دیگر دارد.

چرا کانتینر برای حمل و نقل مناسب است؟

برای استفاده از کانتینِر در صنعت حمل و نقل دلایل زیادی وجود دارد ولی ما در زیر برخی از دلایل برای استفاده از آن را بازگو می کنیم.1. حفاظت از کالا (محفظه عایق کاری شده باعث می شود که بار درون آن از گزند باد و باران و آفتاب و … در امان باشد)2. جلوگیری از سرقت در زمان حمل (قفل درها در زمان حمل باعث می شود که افراد نتوانند از اجناس داخل آن سرقت کنند)3. راحتی بارگیری و تخلیه (جابجایی این حجم بار در بنادر و پایانه ها راحت تر است)4. مصرف بهینه فضای کشتی ها5. استفاده کاملا بهینه از فضاهای انبار و کشتی و …5. سهولت نظارت بار و شمارش راحت6. کاهش آسیب دیدگی و خسارت بار و یا خراب شدگی7. کاهش هزینه های مربوط به بسته بندی جهت حمل8. یکپارچه سازی کالای بارگیری شده9. افزایش ایمنی و تعادل در حمل با کشتی10. صرفه جویی در زمان و جلوگیری از اتلاف وقت به هنگام مبادله اسناد مربوط به کالا

انواع مختلف کانتینر

انواع مختلف این محصول به شرح زیر است:

  • سر باز

این نوع سقف ندارد و بر روی سقف آن یک پارچه برزنتی را برای پوشش بار داخلش می اندازند. این نوع مخصوص استفاده برای کالاهای با ارتفاع بلند است.
  • تانکری

این نوع در حقیقت یک تانکر بزرگ هستندکه برای حمل مایعات استفاده می شود.
  • یخچالی

این نوع در حقیقت یک یخچال است و در ساختش شرایط یخچال بر آن تعبیه می شود تا در دمای پایین آن بتوان گوشت و یا مواد فاسد شدنی را نگه داشت و حمل کرد.
  • حرارتی

این نوع برخلاف نوع یخچالی برای حمل موادی استفاده می شود که نیاز به دمای بالا دارند.
  • عایق دار

برخی از انواع با استاندارد بالاتری از میزان عایق بودن است. در این نوع بسته به نوع بار داخلش عایق بندی خاصی رعایت خواهد شد.
  • حمل گاز

این نوع برای حمل گاز استفاده می شود و بدنه ساخته شده آن توان تحمل فشار بالا را دارد.
  • تهویه دار

اصولا برای حمل میوه از این نوع استفاده میشود. نوع تهویه دار برای برخی انواع بار نیاز می باشد.