کانتینر

کانتینر

شرکت سامان یکی از بزرگترین تولید کننده های کانتینر و کانکس در ایران می باشد. این شرکت توان تولید کانتینر با ابعاد 20 فوت و 40 فوت را دارد که بنا بر درخواست مشتریان می تواند تولید و تحویل نماید.  که در صورت درخواست مشتریان برای ابعاد 20 فوت و 40 فوت، این شرکت می تواند اقدام به ساخت و تحویل نماید.

 

با توجه به اینکه مساله جوشکاری درساخت کانتینر بسیار مهم می باشد، در این شرکت جوشکاری، طبق اصل جوشکاری و با تأييد کنترل کیفیت واحد QC اجرا میشود .

 

 

کانتینر 

عکس و نمونه های تولیدی ما در سایت موجود است، ولی جهت خرید کانتینر نیاز به حضور و بازدید از نزدیک می باشد تا با توجه به موقعیت قرارگیری آن، خرید بهتری صورت بگیرد. هرچند شما برای لمس کیفیت محصولات تولیدی ما بایستی حضورا از آنها بازدید نمایید.

محصولات تولیدی شرکت سامان دارای استاندارهای روز می باشد به گونه  ای که کیفیت و استحکام کانتینر جز موارد تضمینی ما در فروش است.

این شرکت دارای افتخار ساخت کانتینر و کانکس های مخصوص مثل حمل مواد با استانداردهای دریایی ( offshor ) می باشد که موفق به اخذ گواهینامه های جوش نهایی جهت حمل و نقل دریایی گردیده است.

مشخصات کانتینر تولیدی سامان

کانتینر در حقیقت جعبه ای فلزی است که برای تعبیه بار در داخل آن ساخته می شود تا بتوان به راحت ترین شکل ممکن حمل شود. این محصول با ابعاد و اندازه مشخص و استانداری ساخته می شود. ابعاد استاندارد آن 20 فوت و 40 فوت را در بالا اشاره کردیم.

بدنه کانتینر از فلز می باشد و کف آن با استفاده از پالت ها (چوب روغن اندود) پوشیده می شود. برای جلوگیری از زنگ زدگی در شرکت سامان بدنه بیرونی را ضدزنگ زده و عایق کاری می کنند. کانتینِرها قابلیت جابجایی با قطار ، کشتی و هواپیما را دارند.

با توجه به نقش بالای کانتینرها در حمل و نقل، خرید کانتیِنرهای استاندارد همواره مورد توجه شرکت های حمل و نقل بوده است. با اینکه شرکت های بسیاری در حال تولید هستند ولی کیفیت محصول  تولیدی در سامان نه تنها قابل رقابت با تمام شرکت ها بوده بلکه با توجه به استاندارد رعایت شده مزیت های عمده ای نیز نسبت به سایر شرکت های دیگر دارد.

 

کانتینر

 

 

چرا کانتینر برای حمل و نقل مناسب است؟

برای استفاده از کانتینِر در صنعت حمل و نقل دلایل زیادی وجود دارد ولی ما در زیر برخی از دلایل برای استفاده از آن را بازگو می کنیم.

 

1. حفاظت از کالا (محفظه عایق کاری شده باعث می شود که بار درون آن از گزند باد و باران و آفتاب و ... در امان باشد)

 

2. جلوگیری از سرقت در زمان حمل (قفل درها در زمان حمل باعث می شود که افراد نتوانند از اجناس داخل آن سرقت کنند)

 

3. راحتی بارگیری و تخلیه (جابجایی این حجم بار در بنادر و پایانه ها راحت تر است)

 

4. مصرف بهینه فضای کشتی ها

 

5. استفاده کاملا بهینه از فضاهای انبار و کشتی و ...

 

5. سهولت نظارت بار و شمارش راحت

 

6. کاهش آسیب دیدگی و خسارت بار و یا خراب شدگی

 

7. کاهش هزینه های مربوط به بسته بندی جهت حمل

 

8. یکپارچه سازی کالای بارگیری شده

 

9. افزایش ایمنی و تعادل در حمل با کشتی

10. صرفه جویی در زمان و جلوگیری از اتلاف وقت به هنگام مبادله اسناد مربوط به کالا

 

انواع مختلف کانتینر

انواع مختلف این محصول به شرح زیر است:

کانتینر سر باز 

این نوع سقف ندارد و بر روی سقف آن یک پارچه برزنتی را برای پوشش بار داخلش می اندازند. این نوع مخصوص استفاده برای کالاهای با ارتفاع بلند است.

کانتینر تانکری

این نوع در حقیقت یک تانکر بزرگ هستندکه برای حمل مایعات استفاده می شود.

کانتینر یخچالی

این نوع در حقیقت یک یخچال است و در ساختش شرایط یخچال بر آن تعبیه می شود تا در دمای پایین آن بتوان گوشت و یا مواد فاسد شدنی را نگه داشت و حمل کرد.

کانتینر حرارتی

این نوع برخلاف نوع یخچالی برای حمل موادی استفاده می شود که نیاز به دمای بالا دارند.

کانتینر عایق دار

برخی از انواع با استاندارد بالاتری از میزان عایق بودن است. در این نوع بسته به نوع بار داخلش عایق بندی خاصی رعایت خواهد شد.

کانتینر حمل گاز

این نوع برای حمل گاز استفاده می شود و بدنه ساخته شده آن توان تحمل فشار بالا را دارد.

کانتینر تهویه دار

اصولا برای حمل میوه از این نوع استفاده میشود. نوع تهویه دار برای برخی انواع بار نیاز می باشد.

 

 

کانکس

مخصوص حمل کالای خشک

کانکس

حرارتی

کانکس

عایق دار

کانکس

مخصوص حمل گاز فشرده

کانکس

تهویه دار

کانکس

یخچالی

کانکس

مخزن مایعات

 کانکس

روباز

 کانکس

سوپر رک

علاوه بر انواع مورد اشاره در بالا که توضیح داده شد برخی انواع دیگر نیز وجود دارد که شرکت سامان می تواند آنها را برای مشتریان خود تامین نماید.

کانتینر با پهلوی باز ، با ابعاد بزرگ ، با رو و پهلوی باز ، با رو وپشت باز و کفی

تمامی انواع نامبرده شده در صنعت حمل و نقل استفاده زیادی دارند. امروزه با توجه به حمل و نقل زیاد و با مسافت های طولانی استفاده از کانتینر اجتناب ناپذیر است.

شما می توانید برای سفارش خرید و تهیه با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید.

 

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر ویژه حمل مواد خوراکی و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس سازی سامان تماس بگیرید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش  کانکس دست دوم نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

لینک های مرتبط با این نوشته :  کانکس سرویس بهداشتی ، کیوسک نگهبانی ، کانتینر , کانکس اداری , کانکس فروشگاهی , کانکس