کانکس سرایداری - خرید کانکس سرایداری

کانکس سرایداری

کانکس سرایداری به سازه ای اطلاق می گردد که جهت کاربری و اقامت یک نفر سرایدار یا بصورت انفردای یا با خانواده مستقر می گردند.
اینگونه کانکس ها بیشتر یا در مجتمع های پرواحد یا شرکت ها یا ارگانهای دولتی مستقر می گردند که فرد مذکور امکان خدمات و سرویس دهی پس از ساعات کاری را به محل های لازم داشته باشد.
لذا با توجه به کاربری این سازه ها که بعضاً فرد مربوطه با خانواده مستقرند می بایست علاوه بر محل سکونت مناسب و کاربردی مواردی همچون استقرار سرویس بهداشتی + حمام و آبدارخانه ( آشپزخانه ) به تعداد افراد مستقر در کانکس محاسبه و اجرا گردد.
این نوع سازه ها بدلیل این که فضاهای کاربردی مجتمع ها یا شرکت ها را اشغال ننماید بعضاً در پارکینگ ها یا در پشت بامها قرار می گیرند که همین مسئله در بیشتر موارد بدلیل صعب العبور بودن محل ها بصورت اجرا در محل می گردد.
چون این سازه ها بیشتر کاربردی هستند لذا در فرآند ساخت بیشتر کاربردی تر شدن مَد نظر قرار می گیرد تا زیبایی آن.
این گونه کانکس ها در سایزهای 40/2 × 4    40/2 × 6  بیشترین ساخت را به خود اختصاص داده است که متناسب با موقعیت محل نصب و تعداد نفرات پلان خاص آن محل تهیه و اجرا می گردد.
بدلیل این که فرد ( سریدار ) مستقر با خانواده باید حداقل امکانات مورد نیاز را دارا باشد  لذا آبدارخانه ، سرویس بهداشتی و حمام از ملزومات این سازه می باشد.
این نوع سازه ها بدلیل اجرا در محل بیشتر با شاسی تیر آهن14  بصورت روش دور کلاف ( مستطیل یا مربع ) اجرا  و استراکچر قوطی های 40 ×40  و با جوش ممتد تهیه می گردد که پس از نصب عایقهای پلی استایرن که بعضاً با دانسیته 20 kg به بالا می باشند عایق بندی انجام می گردد و سپس از دیوار پوش p.v.c که بعضاً چوب روشن یا p.v.c رنگ سفید است برای نما پوش داخلی استفاده می گردد.
در مورد سرویس بهداشتی و حمام بدلیل کاهش هزینه ها و استفاده مناسب از فضای داخلی کانکس در سرویس بهداشتی علاوه بر نصب توالت ایرانی یا فرنگی ( با توجه به سفارش ) آینه ، جامایعی ، جا حوله ای ، شیر آلات مرغوب ایرانی اهرمی ، هواکش می توانیم یک دوش و علمک بهمراه شیر آلات مجزا نیز در آن تعبیه نمود تا کاربرد حمام  را نیز به این سرویس بهداشتی اضافه گردد.
لازم به ذکر است چون این سازه یک سوئیت مستقل است در مورد عایق بندی در کف و سقف باید دقت و حساسیت بیشتری صورت بگیرد .
سیستم تهویه این کانکس ها برای سرمایش یا ایجاد دریچه ای در بدنه به ابعاد 40 ×40   برای کولرهای آبی یا کولرهای پنجره ای گازی ابعاد 50 ×70  آماده سازی می گردد.
نصب پرده لوردراپه ، تحویل کپسول آتش نشانی ، تحویل جعبه کمکهای اولیه ، نصب فیوز مجزا برای سیستم سرمایش و گرمایش جزء مواردی است که باید مَد نظر قرار بگیرد.
کانکس کارگاهی- اتاق مدیریت