انواع خانه ­­های پیش ساخته

در اینجا با انواع خانه های پیش ساخته آشنا می شویم که ممکن است در نگاه اول کمی مبهم باشد ، پس به شما پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز با شرکت تماس داشته باشید.
 • خانه­ های پانلی(Panel Building)

همانطور که در تصویر زیر می بینید، ساخت خانه های پانلی با چیدن کف و سپس پایین آوردن هر بخش از دیوار برای قرار دادن هر جزء انجام می­شود. ساختمان‌های پیش ساخته تجاری اغلب به این روش انجام می‌شوند، زیرا امکان ایجاد فضاهای باز و سقف‌های بلند را فراهم می‌کند. همچنین اگر ساختمان به اندازه کافی بزرگ باشد، هزینه حمل و نقل یک ساختمان در پانل ها نسبت به ماژول ها بسیار کمتر است.

 • خانه های مدولار (Modular Building)

این تصویر نشان می دهد که یک ماژول توسط جرثقیل در جای خود پایین می آید. با ساختمان مدولار، خانه در بخش های جعبه مانند مجزا ساخته می شود که سپس با هم محکم می شوند تا یک کل را تشکیل دهند. از آنجایی که این بخش ها باید در پشت کامیون‌های تخت مسطح در بزرگراه‌ها حمل شوند، معمولاً نباید بیشتر از عرض کامیون­ها بیشتر باشد. اما با فناوری جدید، موانع قدیمی در ساختمان‌های مدولار در حال از بین رفتن هستند و خانه‌ها بی‌نهایت قابلیت سفارشی سازی شدن دارند.
ساختمان مدولار معمولاً اجازه نمی دهد که سازه های اضافی مانند گاراژ یا ایوان در کارخانه ساخته شود، اما با ترکیب پانل سازی و تکنیک های مدرن ساختمان مدولار، کارخانه های خانه مدولار می توانند خانه شما را تا 90٪ کامل تحویل دهند.
در این تصویر زیر متوجه خواهید شد که طبقه اول و دوم هر دو در هنگام بلند شدن خالی هستند. گاهی اوقات سازندگان از قبل هر چیزی را که می توان پیچ و مهره کرد را روی پانل­ها قرار می­دهند. بنابراین توالت ها، سینک ها، ماشین ظرفشویی ها و هر چیز دیگری که می توان به درستی محکم کرد را می توان را به دیوارها وصل می کنند.
این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه برای شما و سازنده.

 • خانه ­های کارخانه ساز (Manufactured Housing)

در این مدل، هیچ ساخت و سازی در محل انجام نمی شود. خانه‌های تولیدی بر روی یک قاب فولادی ساخته می‌شوند، روی چرخ‌های خود حمل می‌شوند و سپس روی یک فضا یا یک دال بتنی قرار می‌گیرند. در برخی موارد، چرخ‌هایی که خانه را به محل ساخت و ساز رسانده‌اند، برداشته نمی‌شوند. فقط با رکاب کناری پوشانده می‌شوند تا این موضوع پنهان شود که این یک خانه پیش­ ساخته است.

به هر حال هر یک از سبک­های خانه سازی بالا دارای تفاوت­هایی با خانه­ های مرسوم هستند، که به شرح زیر هستند:
 • قوانین ساختمانی:
  خانه های پیش ساخته از هر نوع باید به قوانین ساختمانی کشوری پایبند بوده و تحت ایمنی های منظم قرار گیرند که این می تواند به سازنده به عنوان خدمات پس از فروش سپرده شود، درست مانند هر خانه ای که در سایت ساخته شده است. این تضمین می‌کند که خانه‌های پیش ساخته حداقل به‌اندازه خانه های آجری ساخت‌شده خود ایمن هستند، اگرچه شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد خانه‌های مدولار خوش‌ساخت حتی از خانه‌های ساخته‌شده مشابه هم مقاوم‌تر است
 • فروش مجدد خانه های پیش ساخته بدون فروش زمین:
  برخلاف خانه‌های آجری که املاک و مستغلات محسوب می‌شوند در صورت فروش باید خانه و زمین را فروخت، ولی در خانه‌های پیش ساخته شده در صورت فروش زمین می توان خانه را جداگانه بفروخت یا آن را به مکان دیگری انتقال داد .
 • محدودیت های ساختمانی:
  خانه های پیش ساخته در ابتدا به طرح های بسیار ابتدایی محدود می شد، با توجه به تکنیک های مدرن ساختمانیابن امکان  به خانه های پیش ساخته داده شد  تا به راحتی به عنوان خانه های ساخته شده مدرن در حوزه صنعت با امکانات عالی جهت زندگی داده شود. اما متأسفانه، خانه های آجری هنوز بسیار محدود هستند و گزینه های بسیار محدودی دارند.
 • ظاهر:
  خانه های پیش ساخته به طور سنتی دارای قاب فلزی هستند، اما تمایل به سمت سبک های مدرن و زندگی پایدار، صنعت را مجبور کرده است که ساخت و ساز با اسکلت فولادی را برای برخی پروژه ها اتخاذ کند. برخی از خانه‌های ساخته شده هنوز ظاهر قوطی‌های حلبی سال‌های گذشته را دارند و برخی دیگر به‌گونه‌ای مدرن شده‌اند که تقریباً شبیه یک خانه استاندارد به نظر می‌رسند، اما فضای کمی برای تغییرات بیرونی یا خلاقیت وجود ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =