کانکس پیش ساخته پانلی

مختصری درباره کانکس پیش ساخته پانلی در ساخت سازه به صورت پیش ساخته پانلی ،ابتدا پلان نهایی و ابعاد و اندازه از سوی کارفرمای محترم تایید میگردد و سپس محل نصب کانکس پیش ساخته پانلی یا ساختمان های پیش ساخته مورد بررسی و بازدید قرار می گیرد.
(نوع فونداسیون بر اساس ابعاد و وزن سازه و یا اضافه بنای پیش ساخته برروی پشت بام و یا حیاط  است)و به موازات آن اقدامات تدارکاتی تامین وخرید مصالح مصرفی صورت می پذیرد.
در مرحله اجرا ساخت کانکس پیش ساخته پانلی ستونهای کانکس یا خانه های پیش ساخته پانلی بر روی بیس پلت ها انجام شده و در فونداسیون نصب میگردد و بعد از جوشکاری اتصالات و رنگ آمیزی ستونها و پروفیل های سقف، دیوارهای ساندویچ پانلی نصب شده و با مشخص نمودن جانمائی ها نصب درب و پنجره  انجام می گردد.
در نهایت برق کشی و اجرای تاسیسات توسط اکیپ مجرب و متخصص در این زمینه انجام میگردد و با توجه به نقشه دریافتی از مشتری محترم با درنظر گرفتن نوع سیم به کاررفته در کانکس-نوع روشنایی کانکس-تعداد کلید و پریز کانکس و جعبه تقسیم کانکس اجرا و تست نهایی ،بصورت روکار و یا به توکار انجام شود و کار کلید تحویل،به مشتری تحویل میگردد.


الف)شاسی(استراکچر)

1)سایز کانکس 6تا8 متر-تیر آهن نمره14
2)سایز کانکس 10متر –تیرآهن 14تا 16
3)سایز کانکس بیشتر از 10متر –تیر آهن 14تا16 (سنگین)

نحوه شاسی کشی

الف)دور کلاف: تیر آهن بصورت دورتا دور نصب می گردد که در این روش مقاومت سازه به حد بالایی قوی می گردد.
ب) اسکی:در این روش برای کانکس هایی که دارای سازه سبک تر خواهند بود 2شاخه تیرآهن بصورت موازی در عرض کانکس های 40/2 به موازات 20/1 نصب می گردد و در عرض کانکس های 3متری فاصله نصب تیرآهن 40/1 تا 60/1
می باشد(لازم بذکر است که برای جابجایی روی زمین این نوع کانکس ها در انتهای هر شاسی (اسکی میله ای قطور نصب می گردد که به هر 2تیرآهن متصل می گردد)

3) درب و پنجره کانکس های پانلی:

درب و پنجره کانکس های پنلی اکثر سازه های روتین از نوع UPVC در درجه بندی های مختلف بکار می رود که پنجره این نوع درب ها اکثراً از گاز آرگون برای عایق در بین دو جداره استفاده می گردد.
درب های داخلی HDF این نوع درب ها که از ترکیه وارد می گردید اما در حال حاضر این نوع درب ها نیز در داخل تولید می گردد. تعریف HDF مخفف کلمه High density fiberboard نوعی تخته فیبر که به روش خشک تولید و چگالی آن بالای 800 کیلوگرم بر متر مربع است (ورق های HDF در جلو و پشت تخته های چوبی پرس می گردد)
پنجره ها:از جنس UPVC و بعضاَ دو جداره با گاز آرگون و در سایز معمولی 77 ×15 آبچکان بالا و پنجره ها جهت نفوذ باران و گرد و غبار به داخل کانکس نصب می گردد

4)کف

در دو روش تخته کف با نصب سرامیک صورت می گیرد که در روش تخته از جنس تخته های ضد آب و چند لایی در سایز 16 میل ایرانی یا خارجی نصب می گردد.
سرامیک این نوع روش با نصب سرامیک ورق در زیر و ریختن ملات و سرامیک در قطر 6سانتی متر اجرا می گردد لازم بذکر است که این نوع روش بعضاً در محل نصب اگر انجام بگیرد بهتر و مناسب تر است زیرا در فرآیند حمل و جابجایی از محل تولید تا نصب بدلیل مشکلات ترددی و جاده ای در مسیر دچار ترک و شکستگی هایی می گردد که نسبت به آب بندی کف سازه مشکلاتی را پیش می آورد.

5)ورق بدنه (داخل و خارج)

پلی لورتان که با فرآیند تولید با متریال ایزوسیانات در بازار به 2 روش تزریق حرارتی و تهیه بصورت قالب رخ می دهد با نصب 2ورق بیرونی و داخلی تهیه می گردد.با توجه به نوع ایزوسیانات تولیدی که از چه کشوری و مرغوبیتی دارد فرآیند تولید در رتبه بندی های متفاوت و با درجه کیفیت های مختلف عرضه می گردد بهترین انواع پلی لورتان نوع تزریقی
می باشد که از قطر 4 و6 و10 سانتی متر می باشد که از عمومی ترین این سایز ها در تولید کانکس پنلی عرض 4 سانتی متر
می باشد که دارای دانسیته 40کیلوگرم در متر مکعب می باشد و برای شکیل تر نمودن این نوع محصول از ایزوگام فویل دار زرورقی و آب بندی درزهای overlab سقف استفاده می شود.

6)کف پوش

در سازه هایی که از تخته کف16میلی متر استفاده می گردد از کف پوش های طرح چوب (پارکت) که ظرفیت بالای شستشو و تردد را دارد و از انشعابات PVC می باشد و مقاوم در مقابل آتش و پوسیدگی و ضد رطوبت می باشد استفاده می گردد.

7)روشنایی

با توجه به سبک بودن سازه های پرتابل نپلی و استاندارد و نحوه سیم کشی که می بایست بصورت کاملاً رو کار و در معرض دید باشد تا در مواقع اضطرار امکان همه گونه مانور تعمیرات و اطفاء حریق ناشی از مشکلات برقی یا سیم کشی باشد در این نوع سیم کشی با توجه بکاربرد کانکس و سفارش مشتری از معتبرترین کلید و پریز موجود در بازار و در مورد سیم کشی تلفن از داکت های PVC مهتابی دوبل +چراغ تونلی و یا روشنایی کم مصرف LED استفاده می گردد و نوع سیم کشی اکثراً با کابل 5/2×2 و کلید مینیاتوری بعنوان فیوز اصلی و در مورد پریز کولر MK و جعبه سوکت خور eartدار در بالای درب ورودی اجرا می گردد.

8)HVK(هوک)قلاب

نصب 4 قلاب پلیت 8×30 به قطر 12 میل که تحمل بارگیری به وزن 10 تن را دارا می باشد.

 9)پرچ

کلید اتصالات بدنه و سقف از پرچ های سرپهن فولادی با نمره ی 8-18-21-25-35 که بعضاً با فواصل 5تا7 سانتی متر
 می باشد اجرا می گردد.
سایر موارد اجرای سرویس و آبدارخانه طیق نقشه های استاندارد یا تقاضای مشتری اجرا می گردد. سرویس بهداشتی و حمام این نوع خدمات نیز با توجه به محل اجرا در کانکس پنلی و یا اجرای کانکس سرویس بهداشتی یا حمام چندچشمه یا راهرو یا بدون راهرو با اجرای کف و عایق بندی در کف و نصب شیرآلات درجه1 ایرانی یا خارجی بسته به نظر مشتری و نصب متعلقات دیگر(جا مایعی،جا صابونی،جا حوله ای،جا مسواکی)و یا توالت ایرانی یا فرنگی و نصب فن تهویه در دریچه آلومنیومی بعضاً 30×30 و با لوله کشی PVCپلیمری اجرا می گردد.
کانکس_پیش_ساخته_پانلی
کانکس پانلی
کانکس چرخدار پانلی
کانکس پیش ساخته پانلی
کانکس نگهبانی پانلی
کانکس نگهبانی پانلی
کانکس اداری مدیریتی
کانکس ویلایی
کانکس ویلایی پانلی طرح دکوراتیو
کانکس با نمای دکوراتیو
کانکس نگهبانی دکوراتیو