نما و طرح کانکس

مهمی نما و طرح و رنگ کانکس چیست؟ در تولید کانکس 3 مساله عمده در ظاهر و زیبایی کانکس نقش به سزایی دارد که عبارت است از نما و طرح کانکس و رنگ کانکس. ما در زیر این سه مقوله را برای کانکس های تولیدی سامان بیان می کنیم.
در نمای کانکس ها مواد مختلفی به کار می رود که مهمترین و پرمصرفترین نمای به کار رفته در کانکس ها ورق گالوانیزه فرم داده شده میباشد که در کارخانه تولید ورق، رنگ کوره ای می خورد و در کارخانه کانکس سازی هم رنگ نهایی دلخواه مشتری انجام می شود.
در نمای داخلی کانکس ها هم از ورق دیوارپوش MDF یا PVC استفاده می شود. در سالهای گذشته با توجه به وفور فلز آلومینیوم و ارزانی آن در نمای بیرونی کانکسها از ورق آلومینیوم استفاده می شد که معمولا در کانکسهای تولیدی شرکت کانکس سامان در سالهای قبل از 1385 و 1386 از ورق 0/7 ساخت آلومینیوم اراک استفاده می کردیم.
با توجه به گذشت زمان و جایگزینی ورق بدنه با ورق گالوانیزه امروز کلیه کانکس های معمولی واستاندارد با ورق بیرونی گالوانیزه پیش رنگ شده ( رنگ کوره ای ) ساخته میشود چیزی که در نمای کانکسها خیلی مهم است حفظ ظرافت و زیبایی کار در عین پرداخت به کیفیت و مقاومت کانکس می باشد . در نمای کانکسها از مصالح مختلفی میشود استفاده کرد : 1-نمای ساندویچ پانل دکوراتیو که تشکیل شده از دو لایه ورق آلوزینک که ما بین آنها در فاصله 4 سانتیمتر عایق پلی اورتان تزریق شده است ساندویچ پانل های دکوراتیو بصورت دو رو ورق آلوزینک یا یک رو ورق آلوزینک و یک رو فویل آلومینیوم تولید و عرضه می شوند و در رنگهای و طراحهای متنوع و بسیار شکیل در بازار موجود هستند از جمله نمای طرح سنگ، نمای طرحهای سرامیک، نمای طرحهای آجری، نمای طرحهای سنتی، نمای طرحهای رنگی و… که مشتریان بنا به سلیقه و مورد کاربری کانکس نمای مورد نظر را از بین کاتالوگ محصولات این نما انتخاب می کنند و نمای کانکس مد نظر شان توسط آن نما اجرا می شود.

نمای سایدینگ

در  نمای سایدینگ کانکس از مواد پلاستیکی خاص مثل فایبرگلاس که آن درقالبهای مخصوص یه شکل پله پله یا طرح سنگ و طرحهای سنتی آجری و… در آورده اند استفاده می شود و عیب عمده این نما ها شکننده بودن آنهاست ولی از لحاظ زیبایی بسیار شکیل هستند و نمای بسیار جالب و خاطره انگیزی برای مشتریان محترم فراهم می آورد.

رنگ کانکس

کانکس ها بر اساس سلیقه مشتری و یا بر اساس استانداردهای رنگ آمیزی موجود رنگ شده و تحویل مشتری می شوند. رنگ های استفاده شده برای رنگ آمیزی کانکس ها استاندارد لازم برای ماندگاری بیشتر را دارد بطوریکه در برابر سرما و گرما و آفتاب و دیگر عوامل محیطی ماندگاری بیشتری از خود نشان می ده