نمای خارجی

نمای خارجی شامل طرح و رنگ ورق بدنه خارجی + نوع و جنس و رنگ پنجره ها و همینطور سقف و هر آنچه که از بیرون به عنوان نما دیده می شود.

انواع نمای خارجی بدنه کانکس

  • ساندویچ پانل که شامل دو ورق گالوانیزه ( آلو زینک ) + عایق پلی اورتان تزریقی میان آن که شامل انواع زیر است.
    • ساندویچ پانل سفید که ورق گالوانیزه یا آلوزینک سفید رنگ می باشد ضخامت 4cm
    • ساندویچ پانل رنگی که ورق گالوانیزه یا آلوزینک رنگی می باشد ضخامت 4cm
ساندویچ پانل دکوراتیو که ورق گالوانیزه یا آلوزینک آن به صورت طرح دار رنگی می باشد که شامل طرح های آجری – سنگی – طرح چوب و … می باشد ضخامت 2cm
* نماهای ساندویچ پانل جهت مناطق خیلی سرد یا خیلی گرم مناسب می باشند.

نمای سایدینگ

سایدینگ فلزی : که ورق گالوانیزه را به شکل پله پله و یا اشکال مشابه فرم دار می کنند.
2-2- سایدینگ فایبر گلاس : که ورق مربوطه از جنس فایبر گلاس بوده و در این مدل علاوه بر حالت پله پله به اشکال و فرمهای مختلف می توان قالبگیری کرده و طرح مورد نظر را ایجاد کرد.یکی از اشکال بسیار پر کاربرد و زیبا طرح سایدینگ فایبر گلاس سنگی یا صخره ای می باشد که کاربرد زیادی هم در کانکس هم در نمای داخلی بناهای مختلف پیدا کرده است.
توجه * نمای سایدینگ فایبرگلاس برای کانکس های ویلایی و مشابه که داخل محوطه حفاظت شده باشند مناسب تر است به علت ضربه پذیر بودن فایبر گلاس که عابرین و رهگذران می توانند باعث تخریب نما شوند.
*نمای سایدینگ فلزی مقاومت بسیار بالائی دارد و جهت کارگاهها و کانکس های مدیریتی و پر رفت و آمد مناسب می باشند.
ضخامت ورق بدنه در نماهای سایدینگ فلزی 4/0 میلی متر می باشد.

نمای کامپوزیت

دو ورق آلوزینک + عایق میانی پلیمر سخت می باشد که ضخامت آن معمولاً mm2 است مقاوم ترین و گران ترین نوع نمای خارجی است و نمای خارجی در این نوع بسیار انعطاف پذیر و قابلیت خم شدن ورق بدون اتصالات اضافی و تمیز بودن و ظرافت کاری در این مدل استقبال زیادی را در پی داشته است امروزه کیوسکهای (ATM ) خودپرداز و کیوسکهای اطلاعاتی پرکاربرد در شهر از جنس نمای کامپوزیت می باشد چرا که ورق بدنه بسیار مستحکم می باشد و عابرین نمی توانند ضربه ای جهت تخریب وارد کنند.
همینطور در برابر اشعه UV آفتاب همینطور رطوبت و اکسیداسیون بسیار مقاوم و نفوذ نا پذیر می باشند.

نمای گالوانیزه

نمای گالوانیزه که تمام کانکس های کارگاهی و هر آنچه به عنوان کانکس ساده و معمولی می بینیم از این نوع است.
که به شکل ورق های صاف – شادولاین و شیار دار و در رنگ های مختلف به کار می روند.

نمای چوبی

در این مدل از چوب های ترمووود که در برابر اشعه UP و رطوبت هوا بسیار مقاوم هستند استفاده می شود.
این چوب ها در کارخانه سازنده شان با مواد آبی روغنی اشباع شده اند و جایی جهت نفوذ آب ندارند – نمونه این چوب ها را در استخر و سونای خشک مشاهده کرده اید.
همینطور در نماهای چوبی برخی مواقع از الوارهای فایبر گلاس که به شکل چوب طراحی شده اند استفاده می شود و یا فایبر سمنت هایی که به شکل چوب و تنه درخت طراحی شده اند در این نوع ( فایبر سمنت ) از سیمان + فایبر گلاس جهت ساخت استفاده می شود.

طرح کانکس

طراحی کانکس معمولاً به شکل گسترده ای امکان پذیر است و معمولاً به سفارش مشتریان انجام می گیرد و بسته به نوع کاربری و استفاده ای که قرار است شود سفارش داده می شود.
مثلاً ما جهت کانکس های بازیافت یک طرح سراسری تصویب شده سازمان مدیریت پسماند و باز یافت شهرداری را داریم که هم طراحی خارجی و هم داخلی کانکس استاندارد و در سراسر کشور یک طرح و نقشه دارد که طرح سقف آن به شکل هلالی خاص و مشخصه اصلی این کانکس هاست.
یا کانکس دوچرخه : که نمای شیشه ای و کامپوزیت دارند و معمولاً طرح آنها باید مورد تایید شهرداری باشد.

طرح و نمای داخلی کانکس

در نمای داخلی از ورقهای PVC به رنگ سفید با طرح چوب و … استفاده می شود.
همینطور از MDF 6 میل یا 3 میل جهت اینکار استفاده می شود در سفارشات خاص از ورق استیل یا ورق گالوانیزه هم استفاده می شود بخصوص جهت آشپزخانه های صنعتی کشتارگاه ها و مرغداری و …. هر جایی که نیاز به شستشوی فراوان دارند از این گزینه ها استفاده می شود.
نمای سقف : معمولاً به شکل شیب دار دو طرفه در عرض کانکس است در کانکس های کوچک ( کیوسک ها ) به شکل یک طرف شیب و در کانکس های کامپوزیت طرح سقف به شکل خاص که یک سازه پیش ساخته را روی سقف قرار می دهیم.
نمای شاسی کانکس به شکل پایه دار و یا روی تیر آهن ها  به صورت اسکی یا دور کلاف ) ساخته می شود کانکس های سرویس بهداشتی باید روی پایه باشند به علت لوله کشی فاضلاب و مسائل دفع فاضلاب و …