نمای داخلی کانکس

نمای داخلی کانکس ها در واقع رنگ بندی متنوع بصری است که در این صنعت از انواع PVCیا MDFاستفاده می گردد که یکی از ساده ترین روش ها جلوه دادن فضای دکوراسیون داخلی است.
(PVC-پی .وی.سی)
مخفف پلی وینیل کلراید(poly vinyl chloride) که از خانواده پلیمرهای ترموپلاست که در تنوع رنگی تولید می گردد که از بارزترین نوع آن دیوارپوش چوبی در شمید رنگی متنوع از طریق شرکت های معرف داخلی تولید و عرضه می گردد.
اسامی تعدادی از تولیدکنندگان PVCنمای داخلی
1) آذران پلاستیک
2)شرکت کمپارس
3)شرکت دودمان
4)سامپارس
5)صنایع ساختمانی بسپار نما بنا
6)بلکا آریا(سامیت)
7)پاناکو
8)پرشین پلاست اسپادانا
9)پلاست وان
این نوع محصول علاوه بر اینکه مناسب برای مناطق مرطوب و معتدل می باشد بدلیل ساختار لایه ای بود که ایجاد فضایی  مناسب برای متعادل نمودن هوا را
می نماید به عنوان یک عایق مضاعف نیز در دیواره داخلی نیز محسوب می گردد.
از مزایای دیگر این نوع دیوارپوش سرعت تعمیر و تعویض این دیوارپوش ها می باشد چون به صورت تایل های طولی از کف به سقف نصب می گردد در صورت بروز هر گونه لطمه و خسارت با تعویض همان تایل ضمن صرفه جویی ریالی مدت زمان رفع خسارت نیز به حداقل خواهد رسید.
لازم بذکر است که بدلیل تنوع در رنگ های تولیدی دست سازند در ایجاد تنوع بصری و شکیل و شاداب نمودن فضای داخلی کانکس باز می گذارند.
با توجه اجرای سریع،نظافت مناسب و سریع ،تعویض سریع تنوع رنگ ،عایق مضاعف نوع نمادپوش PVC در حال گسترش و جایگزین شدن بجای سایر دیوارپوش های قبلی می باشد.

نمای MDFداخلی (Medium density fiberboard)

مذکور فرآیند تولید از ضایعات چوب پرس در ضخامت های 3و 6 و8 میلی متر در صنعت کانکس سازی استفاده  می گرددکه در حین تولید و پرس از یک لایه نازک PVCرنگ شده آن استفاده می گردد.
از مزایای این محصول مقاومت نستاً مناسب در مقابل ضربه را دارا می باشد و با توجه به رنگ بندی آن تنوع خاصی به فضای داخلی می دهند
ابعاد استاندارد MDFدر صنعت کانکس در صنعت کانکس
144در244 به ضخامت های3 6 8میلی متر می باشد.
از اصلی ترین دلایل کنار گذاشتن تدریجی این نوع محصول در نمای داخلی کانکس سازی
1)پر هزینه کردن هزینه تعمیر یا تعویض به لحاظ ابعاد ورق هایMDF
2)با توجه به این که محصول مذکور از چوب فشرده تهیه شده در مناطق مرطوب ،شرجی بدلیل جذب رطوبت محیط از حالت اصلی خود خارج می گردد و در اصطلاح (دفرمه یا طبله) و از فرم اصلی خارج و دچار کج و معوج شدن می شود.
تعدادی از تولیدکنندگان MDF
1)آیژک
2)چهارچوب
3)چرمینه چوب استار
4)اریاک الکتریک تهران
5)ایران چوب
6)پارسیان چوب
7)پارس لمینیت
8)صنعت چوب تیس
لازم به توضیح می باشد که این نماپوش با تنوع محصول در رنگ و ابعاد و با توجه به قیمت  اقتصادی که دارد به عنوان گزینه پرمصرف در نقاط جغرافیایی با آب و هوای خشک و کویری را دارا می باشد.
نمای داخلی کانکس یکی از مواردی است که مشتریان همواره به دنبال بهترین آن هستند. نمای داخلی کانکس همواره جلوی چشم ساکنین آن است بنابراین بایستی متناسب با سلیقه مشتری بوده و همچنین از مواد اولیه خوب در آن استفاده شود. شرکت سامان با در نظر گرفتن بسیاری از مسائل نمای داخلی کانکس را به بهترین نحو ممکن طراحی نموده و فضای زیبا و جاداری را برای استفاده مشتریان تحویل می دهد.
نمای داخلی هر کانکس بسته به سفارش مشتری متفاوت است. دیوارپوش هایی که در داخل کانکس استفاده می شود غالبا از جنس PVC های مرغوب در بازار می باشد که هم می توان تک رنگ استفاده کرد و هم می توان به صورتی ترکیبی سفید با طرح چوب یا طرح های دیگر.
چیزی که بسایر حائز اهمیت است، PVC ها به دلیل ضد آب بودن و اجرا سریع و دیرسوز بودن بسیار پرطرفدار می باشد . همچنین مشتری می تواند از تایل های گچی – ورق های گالوانیزه نیز استفاده کند.
کفپوشی که در داخل کانکس استفاده می شود هم مانند دیوارپوش موارد زیادی دارد.
کف کانکس می تواند کفپوش پشت نمد – پارکت لیمنت – سرامیک – آلومینیوم آجدار و… باشد که در اکثر موارد از کفپوش پشت نمد استفاده می شود. این کفپوش سبک ، قابل شستشو و ضد آب می باشد.

نمای داخلی کانکس ویلایی - قسمت آشپزخانه

نمای داخلی کانکس ویلایی - قسمت پذیرایی

نمای داخلی کانکس ویلایی - بخش اتاق خواب

کانکس نگهبانی
کانکس دست دوم

نمای داخلی کانکس اداری

کانکس مدرسه - اتاق مدیر مدرسه
کانکس مدرسه - اتاق مدیر مدرسه
کانکس فروشی
کانکس اداری

نمای داخلی کانکس سرویس بهداشتی

نمای داخلی تک چشمه
نمای داخلی کانکس سرویس بهداشتی
نمای داخلی کانکس سرویس بهداشتی