کانکس جنگلبانی
در این مقاله به بررسی دقیق کانکس جنگلبانی و کاربرد آن خواهیم پرداخت
یکی از سازه هایی که در فضاهای جنگلی مورد استفاده قرار می گیرند کانکس های جنگلبانی می باشند که همان طور که از نام این کانکس ها پیدا است برای جنگلبانان عزیز و زحمتکش تهیه شده و در فضای مناسبی از محیط جنگل نصب می شود که در ادامه کانکس های جنگلبانی را برای شما بازدیدکنندگان گرامی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کاربرد کانکس جنگلبانی

در قدیم برای جنگلبانان سازه های سنتی و ساختمان هایی را توسط مصالح برپا می‌کردند که این سازه ها علاوه بر اینکه هزینه بیشتری داشت و بسیار مشکل نیز بودند که در جایی که این ساختمان ها بنا شد دیگر امکان جابه جایی این ساختمان ها وجود نداشت اما امروزه برای جنگلبانان عزیز از کانکس های پیش ساخته استفاده می‌کنند که این کانکس ها علاوه بر هزینه کمتر دارای جابه جایی آسان و حمل و نقل راحت نیز می باشد یعنی به راحتی می توانید از منطقه‌ای به منطقه دیگر منتقل کنید افرادی که در جنگل ها مشغول جنگلبانی هستند از کانکس ها که سازه های پیش ساخته می باشند برای سکونت موقت خود استفاده خواهند کرد شما می توانید کانکس های ساختمانی جنگلبانی را به صورت پیش ساخته تهیه و استفاده نمایید که این کانکس ها دارای امکانات رفاهی بوده و به راحتی قابل حمل و نقل می باشند.

ویژگی های این مدل

یکی از ویژگی‌هایی که برای کانکس جنگلبانی در نظر گرفته می شود این است که از تکنولوژی مدرن استفاده کرده تا جنگلبانان در این مدل ها بتوانند زندگی آرام و راحتی را تجربه کنند.
این مدل ها را به صورت کلبه ای و بسیار زیبا شبیه جنگل طراحی و تولید می‌کنند.
کانکس جنگلبانی دارای حمام و سرویس های بهداشتی همچنین اتاق و … می باشد یعنی تمامی امکانات رفاهی جهت زندگی جنگلبانان را دارا می باشد که در زمانی که در این سازه ها اقامت دارند می توانند به راحتی زندگی کنند و در فصل تابستان و زمستان دغدغه گرما و سرما را نداشته باشند.
از ویژگی های مدل های جنگلی این است که این کانکس ها از یک منبع آب برخوردار می باشد که از جنس پلیمر و پلی اتیلن بوده و در برابر نور خورشید و عوامل محیطی نیز بسیار مقاوم می باشد که می توانند جهت آشامیدنی از آب این منابع استفاده کنند.
کانکس های جنگلبانی را می توان در ابعاد گوناگونی طراحی و مورد استفاده قرار گرفت.

فواید کانتینر جنگلبانی

همان طور که ذکر شد کانکس جنگلبانی نیز مانند مدل های مسکونی از تمامی امکانات رفاهی برخوردار هستند که این نوع دارای مزایای بسیار بالایی می باشد.
یکی از مزایای کانکس های جنگلبانی صرفه جویی در هزینه همچنین قابلیت ساخت سریع  می‌باشد.
یکی دیگر از فواید این مدل مقاومت در برابر زلزله ها و همچنین باد و باران و غیره می باشد.
همان طور که می دانید جنگل دارای رطوبت می باشد به همین خاطر این کانکس های جنگلبانی را به گونه‌ای طراحی و تولید می کنند که در برابر رطوبت های جنگل مقاوم باشند.
همچنین می توان به طول عمر زیاد این مدل ها اشاره کرد.
با توجه به مناطقی که قرار است کانکس های جنگلبانی نصب شود می توان از مواد مختلفی برای عایق بندی این مدل استفاده کرد همچنین درب و پنجره های آن های به گونه ای طراحی شده اند که در برابر حمله شکارچیان و قاچاقچیان بسیار مقاوم می باشند توجه داشته باشید که در کانکس جنگلبانی معمولاً بی سیم و تلفن و امکانات دیگر امنیتی نیز در نظر گرفته می شود.

کانکس جنگلبانی سیار

در برخی مواقع جنگلبان ها در مناطقی به صورت ثابت نیستند و لازم است تا هرچند مدت مکان خود را تغییر دهند که در این موارد از مدل های سیار بهره‌مند می‌شود مدل های سیار به گونه ای طراحی می شوند که با توجه به وزن بسیار سبکی که دارند به راحتی می توانید آنها را توسط ماشین جابه جا کرد. البته توجه داشته باشید که کانکس های سیاری که مورد استفاده قرار می‌گیرند در بیشتر اوقات از کانکس های چرخدار استفاده می کنند که این کانکس های چرخ دار دارای دو محور می باشند که می توان توسط یک وانت کوچک به راحتی از محلی به محل دیگر انتقال داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =