کانکس ثابت - متحرک

کانکس ها را می توان به دو گروه کانکس ثابت – متحرک و یا سیار دسته بندی کرد. هر کدام از این کانکس ها دارای مزیت ها و نیز نقاط ضعف و قدرت مختص به خود می باشد

کانکس متحرک

کانکس متحرک در شرایط خاص استفاده میشود که شامل کانکس چرخدار می شود. کانکس های چرخدار معمولا بصورت دو محور طراحی و ساخته میشوند. در کانکسهای تک محور دو چرخ در عقب که معمولا چرخها پیکانی با رینگ مخصوص و دارای فنرهای پیکانی جهت سهولت در حمل به کار گرفته میشود. در جلوی کانکس یک اهرم جهت کشیدن کانکس به جلو ارتفاع این کانکس از کف زمین تا ورودی کانکس بوسیله یک خودروی یدک کش که معمولا لندرور یا نیسانی است کشیده میشود.هنگام استفاده از این کانکسها در جلو کانکس دو عدد جک نصب میشود که کانکس را ثابت نگه میدارد.

کانکسهای متحرک دو محور

این کانکسها دارای ایستایی بهتری نسبت به کانکس های تک محور هستند. معمولا از این قبیل کانکسها در شرکت راهسازی و شرکتهای حفاری و شرکتهایی که در طول خط کار می کند درشرکتهای راهسازی و انتقال خط لوله های گاز ، آب و برق طرفداران زیادی دارد .

کانکس ثابت

کانکس های ثابت دارای خانواده گسترده ای هستند. کانکسهای کارگاهی جزو کانکس های ثابت می باشند. این طیف از کانکسها بخش اعظم استفاده از صنعت خانه های پیش ساخته را به خود اختصاص می دهد معمولا شرکتهای ساختمانی ، صنعتی ، راهسازی لوله سازی برای استقرار نیروهای خود به طور موقت تا زمان اتمام پروژه اقدام به استفاده از این کانکسها مینمایند. جهت استفاده خوابگاه کارگران ، مهندسان ، پرسنل اداری ، سرویس بهداشتی و حمام ، آبدارخانه ، نگهبانی ، انبار ، تاسیسات و…

کانکس خوابگاهی

این مدل کانکسها بسته به نیاز پروژه ها طراحی ساخته میشود که در این کانکسها امکانات ابتدایی برای گذراندن زندگی و خوابگاهی را برای مدت کوتاهی وجود دارد برای این کانکسها سرویس بهداشتی و حمام بصورت مجتمع طراحی میگردد .

کانکسهای کارگاهی مدیریتی

این شکل از کانکسها برای دو نفر مدیر ساخته میشود که در ابعاد 2/40*12 دارای تزئینات تشریفاتی در خور مدیران ان پروژه در نظر گرفته میشود این کانکسها دارای دو اتاق خواب بزرگ در طرفین و آبدارخانه و محل برای صرف غذا همچنین سرویس بهداشتی و حمام میباشد .

کانکس ثابت سرویس بهداشتی و حمام

این کانکس ها هم جزو کانکس های ثابت می باشد که بصورت تک چشمه انفرادی و یا دو تا دوازده چشمه میباشد که در آن امکانات خوبی نصب میشود . برای آببندی در کف سرویس ها از فایبر گلاس ودرب از جنس آلومینیوم درجه یک و دیواره ها از PVC استفاده میشود.

کانکس نگهبانی

برای کنترل ورود و خروج پرسنل و ماشین آلات و بازدید کنندگان شرکتهای سازنده کانکس اقدام به طراحی کانکسهای با دید 360 درجه مینمایند در این کانکسها چهار طرف پنجره و پیشخوان نصب میشود .

کانکس اداری

کانکس اداری هم جزو کانکس های ثابت است که بدلیل استقرار تعداد زیادی کارمند در یک کانکس معمولا بصورت اجرا در محل یا دو یا چند قلو ساخته و در محل نصب میشود .

کانکس مخابراتی و کانکس تاسیساتی

کانکسهایی هستند که در آن سیستم های مخابراتی پروژه همچنین تاسیسات موتورخانه ای در آن نصب میگردد و باید از لحاظ استحکام و جلوگیری از خروج امواج دقتهای لازم جهت تولید آن در نظر گرفته شود .
حمل کانکس – كانكس متحرك کانکس متحرک قيمت کانکس مناسب جنگلبانی و پارک ها حمل کانکس –
شرکت کانکس سامان تولید کننده انواع کانکس و کانتینر, فروشنده انواع کانکس دست دوم

انواع کاربرد کانتینر - بار گنج یا کانتینر

جعبه فلزی بزرگ با اندازه های استاندارد که داخل آن کالا قرار داده می شود و به وسیله وسایل نقلیه ریلی ، دریایی ، زمینی یا هوایی جابجا می گردد

انواع کانتینرها

  •  20 فوت استاندارد ارتفاع معمولی  DC
  • 40 فوت استاندارد ارتفاع معمولی DC
  •  40 فوت ارتفاع بلند استاندارد HQ
  •  20 فوت روباز  open top
  • 40 فوت روباز  open top
  •  کانتینر پهلو باز
  •  کانتینر تاشو
  • کانتینر مخزن و تانکر
  •  کانتینر حمل هوایی
  •  کانتینر یخچالی

توضیحات اجمالی کاربری هر کانتینر

1-    کانتینر 20 فوت DC

بیشترین کاربرد این سازه در بحث فروشگاهی خدماتی ( اتاقهای مدیریت بحران ) ، مسکونی ( کاربری بیشتر در پروژه های معدنی ) می باشد.

2-    کانتینرهای 40 فوت  DC و 40 فوت  HQ از رایج ترین سازه ها برای جابجایی و حمل محصولات که بصورت کامل و یک پارچه بارگیری می گردد و بدلیل سرعت اشتغال و عمل بارگذاری و جابجایی با جرثقیل یک امتیاز محسوب می گردد. در پروژه های عمرانی ، ساختمانی بیشتر بعنوان انبار استفاده می گردد ولی در کاربردهای صنعتی هم بعضاً بعنوان آزمایشگاه و در سیستم های آتش نشانی بعنوان ماکت جهت آموزش پرسنل نیز استفاده می شود ولی در مدیریت بحران امکان نصب تجهیزات امداد و نجات و انتقال و نصب سریع در محلهای حادثه دیده می باشند.

3-    کانتینرهای رو باز (  open top ) در سایز 20 و 40 فوت

این نوع کانتینرها بیشتر برای حمل محصولات و کالاهای با ارتفاع بلند مورد استفاده قرار می گیرد.

ولی در بخش کشاورزی و دامداری نیز مورد استفاده این بخش از صنعت نیز قرار می گیرد.

4-    کانتینرهای پهلو باز

این نوع سازه ها که بصورت اختصاصی در برخی از صنایع نظامی یا غیر نظامی بصورت محدود استفاده می گردد مختص حمل و جابجایی محصولات یا تولیداتی می باشد که امکان حمل از دربها وجود ندارد ، مثل سازه های دریایی ، پالایشگاهی ، راهسازی

5-    کانتینر یخچالی

همانطوری که از اسم سازه مشخص است این نوع کانتینر قابلیت حمل کالا ها ، محصولات و مواد غذایی فاسد شدنی را در حجم زیاد را با سیستم خود را دارد.که این گونه کانتینرها بر مبنای استاندارد بین المللی ATP ساخته می شوند که بدلیل داشتن مشتریان خاص بصورت محدود تولید و عرضه می گردد که در کشورمان نیز موجود می باشد.

6-    کانتینر مخزن و تانکر

این نوع سازه که بیشتر برای حمل گاز در نظر گرفته می شود بنابر نوع کاربری طوری ساخته می شود که در فرآیند تزریق گاز بتواند تحمل فشار بالا را داشته باشد و مسایل امنیتی رعایت گردد.

بیشتر کاربرد این نوع سازه ها در پالایشگاهها می باشد.

کانتینرهای تانکری نیز در فعالیتهای حمل مایعات در مسیرهای ریلی و دریایی می باشد که همانن مورد مخزن مصرف کنندگان محدودی دارد که مثل شرکت های تولید روغن های نباتی از آن دسته می باشند.

7-    کانتینرهای حمل هوایی

کانتینرهای حمل هوایی بدلیل محل نگهداری در هواپیما دارای ابعاد و شکل خاص می باشد که بعضاً دارای ارتفاع cm 162 یا  in 64  ، 7/200  cm   یا  79 in  در طول و cm 4/153  یا in 4/60 در عرض می باشد و بعضاً محصولات بارگیری شده در داخل آن با توری های مخصوص مهار می گردد که در مسیرهای هوایی به مشکل بر نخورند

8-    کانتینرهای تاشو

این نوع محصولات در نوع کانتینری در سطح دنیا بسیار محدود می باشد و در آسیا معروفترین کشور چین می باشد ولی بدلیل استفاده بسیار کم در سطح کشور و نادر بودن این سازه ( اطلاعات دقیقاً شبیه به اجرای سازه های کانکس های تا شو که بصورت پنلی و مجزا مونتاژ و دِ مونتاژ می گردد.

بیشترین مورد مصرف کانتینرهای تا شو در صنایع معدنی و عمرانی و راهسازی می باشد که کمپ های کار گاهی سریعاً نصب و جمع آوری می گردد.

در سیستم بین المللی رصد تردد کانتینرهای بین المللی از سیستم  cont inebriation که با توجه به ایزو استفاده می شود که قابلیت جابجایی ایستگاهی و رصد بار را دارد.

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر ویژه حمل مواد خوراکی و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس سازی سامان تماس بگیرید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش کانکس دست دوم نیز می توانید با ما تماس بگیرید.
لینک های مرتبط با این نوشته : کانکس سرویس بهداشتی ، کیوسک نگهبانی ،کانکس اداری , کانکس فروشگاهی
کانکس چرخدار
کانکس چرخدار
کانکس پلیس چرخدار
کانکس چرخدار
کانکس چرخدار