کانکس آموزشگاهی یا کلاس درس

امروزه از کانکس به عنوان کلاس درس و مدرسه در اکثر نقاط کشورمان بخصوص مناطق روستائی استفاده می شود.
در مناطقی که بسته به شرایط جغرافیایی و با تعداد جمعیت و … امکان ساخت مدرسه وجود ندارد از کانکس به عنوان کلاس درس استفاده می شود.
این شرکت همکاری گسترده ای با ادارات نوسازی مدارس استانها در زمینه طراحی و تولید انواع کانکس های کلاس درس نموده است.
از جمله مکان هایی که الزام کانکس جهت فعالیتهای آموزشی شان است عشایر محترمی هستند که بسته به نوع زندگی شان می بایست مدام در حال کوچ باشند و چه بسا کانکس می تواند راه گشای این مشکل باشد چرا که می توانند کانکس را به هر نقطه که خواستند منتقل کنند و با مناسب شدن شرایط آب و هوا باز هم برگردانند جای خودش
ابعاد کانکس های کلاس درس
جهت نیاز مدرسه برای یک روستا ابعاد 3 × 7 متر یا 5/3 × 7 ابعادی است که این شرکت با تایید ادارات نوسازی مدارس احترام به ساخت و عرضه کانکس های مدرسه پیش ساخته جهت روستاهای اقصی نقاط کشور نموده است.
طول = 7 متر عرض = 5/3 ارتفاع 20/2 الی 5/2 متر
طراحی داخلی
دارای یک کلاس + یک اتاق استراحت معلم + سرویس بهداشتی و آبدارخانه کوچک اتاق کلاس درس بچه ها با تعبیه حداقل 3 پنجره و اتاق معلم با تعبیه حداقل 1 پنجره ابعاد اتاقها بسته به نظر خریدار متفاوت می باشد.
جنس بدنه
عموماً بخاطر شرایط آب و هوائی و اصل رعایت استحکام و امکان جابجائی معمولاً از ساندویچ پانل به ضخامت cm4 ساخته می شوند یعنی هم در دیواره و هم سقف ضخامت ساندویچ پانل سقف در صورتیکه منطقه سردسیر است بهتر است 5 سانت در نظر بگیریم.
ساخت کانکس های  کلاس درس حتماً می بایست طبق نقشه تایید شده مشتری باشد چرا که مسائل طراحی جهت محیط های آموزشی که از اهمیت بسیاری برخوردار است.
مسائل نور و روشنائی و ایمنی بسیار حائز اهمیت است خود کانکس که ضد زلزله است ولی امروزه در بسیاری از نقاط زلزله خیز هم از کانکس به عنوان کلاس درس استفاده می کنند.
همچنین جهت مواقع سیل و زلزله و سایر بلایای طبیعی که ساخت مدرسه با مصالح سنتی در اسرع وقت امکان ندارد به همین دلیل از کانکس استفاده می شود.
این شرکت جهت زلزله کرمانشاه و سیل لرستان اخیراً  تعداد زیادی کانکس کلاس درس جهت این مناطق تولید و ارائه نمود.
چیده مان کانکس کلاس درس
خریدار پس از نصب کانکس در منطقه مورد نظر اقدام به چیدن میز و نیمکت و صندلی جهت دانش آموزان و معلم می نماید تمهیدات لازم جهت نصب تابلو و نخته جهت نوشتن روی دیواره ها به کار می رود.
تخته های آموزشی جهت نوشتن امروزه به صورت وایت برد و روی پایه مخصوص به صورت رتابل بوده و نیازی به نصب روی دیوار هم ندارد و اکثراً در کانکس ها هم از اینها استفاده می شود.
جهت کف کانکس معمولاً اجرای سرامیک بهتر است به علت کشیدن میز و صندلی روی کف که اگر کفپوش معمولی نصب کنیم ممکن است در صورت استفاده ناصحیح دانش آموزان خراشیدگی و پارگی ایجاد شود.
جهت مسائل ایمنی هم نصب دتکتور و سیستم اعلام حریق مخصوص کپسول آتش حداقل باید حتماً در کلاس درس و اتاق معلم نصب گردد.
کانکس آموزشگاهی : کانکس آموزشگاهی نام دیگر کانکس درس است که می توان این نوع کانکس ها را در مکان دلخواه نصب کرد و از آن ها به عنوان آموزشگاه استفاده کرد . امروزه به دلیل محدودیت های ساخت و ساز همچنین صعب العبور بودن برخی مناطق کشور نمی توان آموزشگاه را در هر مکانی ساخت بنابراین می توان به جای ساخت و ساز های سنتی و قدیمی از کانکس آموزشگاهی استفاده کرد .
کانکس آموزشگاهی در ابعاد , اندازه , و متریال های گوناگون طراحی و ساخته می شوند و با توجه به نوع نیاز و سفارش مشتری در یک طبقه , دو طبقه و .. ساخته می شوند و به آسانی در محل موزد نظر مشتری نصب می گردند . کانکس آموزشگاهی به مانند مدرسه و آموزشگاه دارای اتاق مدیریتی , اتاق معلمان , کلاس های درس , سرویس بهداشتی , روشویی و .. است . داخل این نوع کانکس ها به گونه ای ساخته شده است که دارای نور کافی و مناسب است زیرا در موقع طراحی و ساخت این نوع کانکس ها درب و پنجره آن ها در جای مناسبی از کانکس گذاشته شده است تا داخل کانکس از نور کافی برخوردار شود . همچنین در طراحی داخلی و خارجی این نوع کانکس ها باید به این امر توجه شود که این نوع کانکس ها شبیه به فضای مدرسه باشد تا دانش آموزان در آن احساس راحتی کنند و بتوانند محیطی به مانند مدرسه را تجربه کنند