کانتینر در مصارف غیر حمل و نقلی

کانتینرها جعبه فلزی بزرگی است (البته با ابعاد استاندارد) که کالا در آن قرار داده می‌شود و آن را به وسیله کشتی یا سایر وسایل نقلیه حمل می‌شود؛ هرچند عمدتا کانتینرها اغلب برای جابجایی قطعات بزرگ تجهیزات به مکان های موقت استفاده می شوند. امروزه حجم بسیار زیادی از کالاها از طریق کشتی حمل می‌شود و دلایل اصلی آن به شرح ذیل می‌باشد:
  • راحتی صفافی یا دسته‌بندی کردن کشتی در محوطه‌ها و کشتی
  • محافظت کالا در برابر حوادث طبیعی از جمله باران و آفتاب
  • راحتی تخلیه و بارگیری
  • بارشماری راحت
  • محافظت کالا در برابر سرقت در طول مسیر حمل
  • استفاده بهتر از فضای کشتی و انبار
 اما گاها برای کاربردهای غیر حمل و نقل نیز انجام میشوند: چراکه یک کانتینر معمولی چهل فوتی حدود 4000 کیلوگرم فولاد دارد که برای ذوب شدن آن به 8000 کیلووات ساعت (28800 مگاژول) انرژی نیاز دارد. تغییر کاربری کانتینرهای حمل و نقل استفاده شده به طور فزاینده ای یک راه حل عملی برای مشکلات اجتماعی و زیست محیطی است.
امور نظامی:
  • کانتینرهای تخصصی مخصوصاً برای نظامیانی که قبلاً از کانتینری سازی برای جابجایی بیشتر محموله های خود استفاده می کنند جذاب است. ارسال تجهیزات تخصصی به این روش لجستیک را ساده می کند و ممکن است از شناسایی تجهیزات با ارزش توسط دشمنان جلوگیری کند. چنین سیستم‌هایی ممکن است شامل امکانات فرماندهی و کنترل، سالن‌های عملیات سیار یا حتی پرتاب‌کننده‌های موشک باشد. به طور مثال ارتش ایالات متحده اغلب از کانتینر خود به عنوان انبار در محل یا محل نگهداری آسان برای کارکنان فرماندهی و کلینیک های پزشکی استفاده می کرد. آنها تقریباً تمام بیش از 150000 کانتینر که به ویتنام ارسال شده بود، در این کشور باقی ماندند(عمدتاً به عنوان انبار یا سایر امکانات سیار).
تجهیزات زیرساختی:
  • بسیاری از زیرساخت های شهری و صنعتی می تواند درون کانتینر قرار گیرند. در اینجا دو مثال بیان می شود.مثال:   ۱- سیستم های تصفیه آب کامل را می توان در کانتینرها نصب کرد و به سراسر جهان ارسال کرد. ۲- ژنراتورهای الکتریکی را می توان به طور دائم در ظروف نصب کرد تا برای برق قابل حمل استفاده شود. تصویر نمونه ای از ژنراتورها به شرح زیر است. ۳-  آنها همچنین برای ساخت مراکز داده رایانه ای، به عنوان مثال، استفاده شده اند. مرکز داده رایانه ای کانتینری برای تبدیل به زیرساخت های میتوانند مناسب باشند، زیرا دیوارها می توانند مباحث جذابی برای محافظت الکترومغناطیس باشند.
استفاده به عنوان خانه:
  • اگرچه خانه های کانتینری حمل و نقل سالهاست که وجود داشته است، تنها در 5 سال گذشته است که تکنیک ساختمان به یک گزینه جایگزین مناسب تبدیل شده است. از طریق تکنیک های عایق نوآورانه، آخرین مصالح ساختمانی و تخصص ایجاد شده در طول سال ها، خانه کانتینری اکنون راهی زیبا و پایدار برای ساخت خانه رویایی شما است. میتوان با کانتینر قدیمی مخصوص سفر دریایی ، کارگاه، رستوران، گالری و غیره و همچنین برخی خانه ها را ساخت. ارزش کانتینرها به گونه ای است که برای اهداف دیگر استفاده می شود. مثال های بیشماری از این موضوع میتوان یافت. در خانه کانتینری، حمل و نقل به اندازه نامش ساده است. از آنجایی که این جعبه های فلزی فولادی در اصل برای ساده سازی تجارت بین قاره ای طراحی شده اند، شما از یک قاب بادوام برای خانه کانتینری جدید بهره مند خواهید شد. یک خانه کانتینری حمل و نقل می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند خانه کانتینری حمل و نقل و نحوه شروع ساخت خانه کانتینری حمل و نقل امروز در این وب سایت بیشتر بخوانید.
استفاده به عنوان انبار:

  • از این کانتینر می توان به عنوان انبار در محل کار یا نزدیک آن استفاده کرد. اگر شما یک انبار یا کانتینر در محل کار دارید. ما می توانیم آن را مناسب سازی کنیم. تنظیمات ساده مانند قرار دادن پنجره، توری هوا یا درب ورودی یا ارائه سبک خانه شما. لوگوی شرکت، و همچنین تنظیمات پیچیده تر مانند ژنراتور کاملا عایق، دفاتر و غرفه های نمایشگاهی. همه چیز در امکان پذیر است. پس از تنظیمات، می توانیم به عنوان مثال، کانتینر را با هر طرح رنگی که مورد نظر است اسپری کنیم. در فضای کاری خودمان تعداد زیادی اصلاحات در کانتینر انجام داده ایم که می توانید جهت بازدید مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =