انواع کیوسک نگهبانی

کانکس هایی که جهت نگهبانی استفاده میشوند باید دارای 4 طرف دید باشند.

ابعاد :

کیوسک های نگهبانی در ابعاد 5/1× 5/1 (متر) – 2×2- 40/2 ×40/2- 5/2 ×2 -2 ×3 -40/6 × 3  موجود می باشند ارتفاع استاندارد
کیوسک های نگهبانی 2متر  می باشد. ایجاد ارتفاع بیشتر به صلاح نمی باشد چراکه در ابعاد کوچک مقاومت استاتیک سازه را پایین می آورد.

موارد کاربرد:

 • جهت ورودی شرکت ها و کارخانجات و مشابه
 • نگهبانی محله ها که امروزه در بیشتر نقاط جهت کنترل عبور و مرور و امنیت محله نصب میشود.
 • پارکینگ های طبقاتی و معمولی و محل های تجمع افراد مثل استادیوم و استخر وغیره
 • جهت کارگاه های بزرگ ساختمانی که تردد افراد و مهندسین و رانندگان زیاد است و نیاز به نگهبانی دقیق تر دارند.
و کلاً هر جا که نیاز به حضور نگهبان و افرادی جهت حراست لازم است که این کیوسک های نگهبانی نصب شود

انواع کیوسک های نگهبانی از احاظ جنس بدنه:

 • کیوسک های نگهبانی با ورق گالوانیزه که  ورق بیرونی از جنس گالوانیزه عایق مابین پلاستوفوم-لایه داخل از جنس PVC سفید یا طرح چوب و غیره
 • نوع باضخامت ورق 3/0 یا کمتر که با قیمت پایین که دارند                   جهت پروژه های کوتاه مدت
 •  نوع ضخامت ورق 4/0 و بیشتر که قیمت به نسبت بالاتر می شود و جهت کارخانجات و شرکت هایی که می خواهند به صورت دائم کانکس را در همان محل مستقر نگه داشته و طولانی مدت استفاده کنند.
 • کیوسک نگهبانی جنس ساندویچ پانل که دو ورق گالوانیزه یا آلوزنیک به ضخامت 5/0 میل و مابین عایق فوم تزریقی پلی لورتان است این نوع کیوسک های نگهبانی بسیار مقاوم به سرما و گرما و با عمر طولانی می باشند- قیمت آن ها هم از نوع1 بیشتر است
 • کیوسک های نگهبانی کامپوزیت مقاوم ترین و گران ترین نوع کیوسک ها هستند که بدنه بیرونی از جنس کامپوزیت (آلیاژ و آلومنیوم وروی) می باشد.

تجهیزات کیوسک های نگهبانی:

شامل3 پنجره بزرگ( بسته به ابعاد کیوسک )در 3 طرف کانکس و یک طرف هم درب کانکس می باشد در صورت نیاز جای کولر هم در کیوسک تعبیه میشود-شیب سقف کیوسک های نگهبانی معمولاً به صورت یک طرف شیب می باشد در برخی از کیوسک های سفارشی نیز ممکن است شیب سقف را به صورت 4 طرف شیب در نظر بگیریم.

انواع خاص کیوسک های نگهبانی

 • کیوسک نگهبانی 6ضلعی (در ابعاد مختلف)
 • کیوسک نگهبانی گرد (دایره شکل)     که جهت این مدل باید شیشه های دورتادور را از انواع سکوریت و شیشه خم استفاده کرد.
 • کیوسک نگهبانی بیضی شکل که صرفاً جلوی کانکس را شیشه خم قرار می دهیم تا میدان دید نگهبان صرفاً در این ناحیه جلو (به سفارش مشتری) بیشتر باشد.
 • کیوسک نگهبانی با سقف دو هلالی که جهت زیبایی و آب بندی بهتر سقف به این شکل در آمده است . و همینطور تامین نور بیشتر.
 • کیوسک نگهبانی چوبی  که از چوب ترمودود ساخته می شوند.
 • کیوسک های نگهبانی که جهت پروژه ها استفاده می شوند بعد از استفاده می توان به عنوان کانکس دست دوم آن ها را به فروش رساند به جهت کاربرد وسیع و فراوان این کانکس ها به راحتی به فروش می رسند.
 • در برخی از پروژه ها اجرا شده در این شرکت به سفارش مشتریان و به جهت عدم تردد جرثقیل در محل کیوسک نگهبانی مورد نظر را در محل مشتری ساخته ایم پس از اندازه گیری و بازدید دقیق محل پروژه نسبت به برش پروفیل و ورق و…. در کارخانه اقدام و سپس به محل حمل و در آنجا عملیات اجرا در محل کیوسک نگهبانی انجام میشود مثلاً در پارکینگ های مسقف یا…….محوطه حیاط ساختمان های جنوبی که حیاط پشت ساختمان می باشد. و بنا بر نوع کاربری و سفارش مشتری نیاز به کیوسک نگهبانی در حیاط دارند.
 • کیوسک های سایدینگ نوع دیگری از کیوسک های نگهبانی هستند که در این کیوسک ها ورق گالوانیزه بیرونی جهت استحکام بیشتر به صورت پله پله فرمدار شده است و هم از لحاظ زیبایی در نمای بیرونی هم از لحاظ استحکام بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.
معمولاً بیشتر مشتریان بسته به نوع کاربری شان معمولاَ ترجیح می دهند که از ابعاد کوچک جهت اینکار استفاده نمایند در حدی که نگهبان صرافاً جای نشستن یا ایستادن داشته باشد و نیاز به استراحت و خوابیدن در کانکس ندارند.
-برخی مشتریان جهت جلوی پنجره کیوسک یک پیشخوان هم سفارش می دهند.که معمولاً در ابعاد 20×90 سانتی متر می باشد و جلوی یکی ازپنجره ها که نگهبان قرار است ورود و خروج ها را کنترل کند تعبیه می کنند.
-محل قرارگیری کولر به جهت اینکه 3 طرف کانکس پنجره می باشد زیر یکی از پنجره ها تعبیه می شود که نگهبان در مواقع لازم استفاده نماید انواع کولر گازی پنجره ای و کولر آبی جهت اینکار استفاده می شود.
در کیوسک های نگهبانی با ابعاد بیشتر از 5/1×5/1 می توان یکی از پنجره ها را کمی پایین تر از سقف در نظر گرفت تا بتوان کولر اسپیلت نصب کرد.
کاربرد انواع کیوسک نگهبانی جهت معابر عمومی – خصوصی –شرکتها – ارگانهای دولتی و پروژه های عمرانی و جاهایی که احتیاج به حراست و مراقبت و کنترل ورود و خروج دارد مورد استفاده قرار میگیرد.
پروژه های مختلف و نیمه کاره احتیاج به سر پناهی جهت حفاظت نیروی انسانی دارد و استفاده از کیوسک نگهبانی که در کوتاهترین زمان ساخته میشود به صرفه ترین راه ممکن است.
کیوسک نگهبانی و یا همان کانکس نگهبانی باید دارای استانداردهای دید نگهبان در دور تا دور کانکس باشد که در شکلهای مختلف و اضلاع چهار ضلعی ، شش ضلعی و هشت ضلعی هم ساخته میشود که بستگی به استقرار آن در محل نگهبانی دارد. این نوع کیوسکهای نگهبانی در نماهای دکوراتیو، کامپوزیت ، سایدینگ ، پانلی ورق گالوانیزه استفاده و ساخته میشود و در تمام ادارات دولتی ، نهادها ، پروژه- های خارج از شهر ، پارکها و غیره به کار گرفته میشوند .
مواقعی که چند نگهبان در یک کانکس نگهبانی باشند مسلما” ابعاد آن بزرگتر میباشد حتی از ابعاد واقعی یک کیوسک نگهبانی هم بیشتر است اگر شب نگهبانی بخواهد در شب نگهبانی بدهد و روزها استراحت کند باید محلی مناسب با سرویس دهی روزمره درکانکس اعم از سرویس بهداشتی ، آبدارخانه و لوازم جانبی در کانکس  نگهبانی تجهیز شود که به راحتی کاربر یا همان نگهبان درخارج از شهر که امکانات رفاهی کمتراست با خیالی آسوده مشغول به فعالیت کاری خود باشد
در برخی موارد استفاده از برجکهای با ارتفاع 4تا6 متری، به وسیله ساخت کیوسک نگهبانی در رأس آن و عبور از راه پله که در کنار برجک ساخته میشود، کارایی بالایی برای دید در فاصله های زیاد به وسیله پروژکتور دارد که از هدر رفتن نیروی انسانی و خطرات ناشی از آن می کاهد و این فناوری بسیار مورد قبول مسئولین و مدیران کارخانه ها و پروژه ها قرار گرفته است .

کانکس نگهبانی برجک برجک نگهبانی

برجک به اتاقی کوچک گفته می شود که در ارتفاع بلند احداث یا نصب می گردد تا بتواند امور تعریف شده آن اتاق را انجام داد.

برجک نگهبانی :

به سازه ای سنتی یا صنعتی اطلاق می گردد که در ارتفاع ( سازه یا ارتفاعات طبیعی ) نصب می گردد که وظیفه کنترل ، حراست از محوطه در تیر رس یا تعریف شده را دارد.

کانکس نگهبانی :

این نوع کانکس ها با توجه به شرایط جغرافیایی و کاربرد امنیتی ، حراستی ، نظارتی تهیه و نصب می گردد که بدلیل نصب این نوع کانکسها روی سازه بلند زیر کانکس که اصطلاحاً برجک نامیده می شود تنوع ابعاد دارد که از 1/5*1/5    ، 2*2/5  ،  2/5*2/5  تا 3*3 نیز تولید و نصب می گردد.

سازه بلند زیر کانکس ( برجک )

که با طراحی تقریباً مثلثی و مسیر ترددی ( پله ) به بالا تولید می گردد که در رأس آن هم محوطه راهرویی هم باید تعبیه گردد.

برجک بعضاً با پروفیل 100*100 یا نبشی 12 بعنوان ستونها استفاده شده و برای بادبند از نبشی 7 یا پروفیل 70*70 استفاده می شوئ.

مسیر راه پله ( بصورت موازی  ) و در اصطلاح صنعتی شمشیری نیز از پروفیل 80*40 و حفاظ ترددی نیز از پروفیل 20*20 اجرا می گردد.

برای راه پله نیز از صفحه 20*20  چک پلیت یا ؟؟ ( مشبک ) استفاده می گردد.

در بالای برجک ابعاد کانکس در هر اندازه که باشد بین 70 تا 90 cm بعنوان راهرو ترددی دور تا دور کانکس تعبیه می گردد که با حفاظ حداقل 90 cm متری که با پروفیل 20*20 تولید و نصب می گردد محار می شود.

در صورتی که محل نصب برجک و کیوسک صعب العبور باشد هر 2 در محل ساخت و نصب می گردد

بعضاً به دلیل استقرار فرد کاربرد شیفت های چرخشی کاری و نیاز به تامین حداقل امکانات در محل کار کیوسک نگهبانی از جنس ساندویچ پنل در اولویت اول و در اولویت دوم از نوع گالوانیزه ساخت و تولید می گردد.

کانکس نگهبانی

در روش اجرا یا نصب کانکس روی برجک باید شاسی تیر آهن و بصورت دور کلاف تعبیه گردد که امکان اتصال سازه کانکس به برجک بوجود آید

به لحاظ تریف شغلی این کانکس باید دور تا دور آن پنجره های عریض و بلند ترجیحاً دور کلاف با شیشه های دو جداره رفلکس اجرا را طوری انجام دهند که کاربر امکان نظارت به 360 درجه محیط خود بدون نیاز به جابجایی از روی صندلی را داشته باشد.

لازم به ذکر است در برخص موارد بدلیل شدت وزش باد با شدت بارش یا زاویه محل نصب کانکس در مسیر آفتاب سقف کانکس بصورت 2 طرف شیب یا تک شیب در مسیرهای ذکر شده طوری ساخته می شود که از بدنه کانکس فاصله  بگیرد که بتواند مشکلات اقامتی را مرتفع نماید

با توجه به عدم تردد به پایین در ساعات تعریف شده فرد کاربر کلیه امکانات از قبیل آبدارخانه ، سیستم گرمایش ، سرمایش ، سرویس بهداشتی با توجه به مدت زمان اقامت نامبرده دیده می شود.

در اکثر مواقع محل نصب پروژکتور روی حفاظ نرده ای یا سقف کانکس نگهبانی مذکور تعبیه می گردد

توصیه می شود که در مناطق معتدل از نوع کانکس های گالوانیزه استفاده گردد.

با توجه به ارتفاع برجک و مسیر پله ها بعضاً در رویی بدنه کانکس از چراغ تونلی برای روشن نمودن محوطه کانکس و راه پله استفاده می گردد.
جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر ویژه حمل مواد خوراکی و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس سازی سامان تماس بگیرید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش  کانکس دست دوم نیز می توانید با ما تماس بگیرید.
کانکس نگهبانی
کانکس نگهبانی پانلی
کانکس نگهبانی