پلان ویلایی

کانکس ویلائی

کانکس ویلائی جهت افرادی که در مناطق ییلاقی و … زمین ، باغ دارند بیشتر به کار می رود.

این کانکس ها در واقع یک واحد مسکونی کوچک با کلیه امکانات هستند بسته به نظر خریدار در ابعاد مختلفی ساخته می شوند.
نمای بیرونی این کانکس ها بسیار حائز اهمیت است و می بایست از مصالح لوکس و زیبا جهت نما استفاده کرد.

جنس کانکس های ویلایی

دیواره ها و سقف معمولاً از ساندویچ پانل به ضخامت cm 4 با عایق پلی اورتان تزریقی می باشد و دیواره های داخل با نصب دیوار پوش PVC سفید یا طرح چوب می باشد.
همچنین می توان جهت کاهش هزینه مشتری از ورق گالوانیزه هم به جای ساندویچ پانل استفاده کرد.
که در این حالت ورق گالوانیزه 3/0 یا 4/0 میلیمتر + عایق پلاستوفوم + دیوار پوش داخلی  PVC سفید یا طرح چوب
کف : از جنس سرامیک های 60 × 60  یا طبق سفارش مشتری و یا تخته MDF  16 میل + کفپوش PVC
 ( توجه در مناطق شمالی کشور  به جای
MDF 16 میل ، تخته چند لائی واتر پروف به کار می بریم)
ابعاد و تعداد پنجره ها بستگی به طرح کانکس متفاوت بوده و سیم کشی برق هم مطابق سایر کانکس ها و به صورت روکار داخل داکت انجام می شود.

آب بندی :

به جهت اینکه این کانکس ها معمولاً در معرض باد و باران و … هم  هستند جهت هدایت آب باران فلاشینگ دور تا دور سقف و ناودانی جهت جلوگیری از جمع شدگی آب باران و نفوذ به داخل انجام می شود. کلیه درزها کاملاً با چسب های مخصوص آب بندی می شوند.

مزایای کانکس های ویلایی :

این کانکس ها نسبت به بنای سنتی و آجری ، ضد زلزله ، قابلیت جابجایی ، سرعت بالای ساخت و هزینه کمتر و عدم نیاز به پروانه ساخت و سایر مسائل و مجوزهای مربوطه می باشند.

نحوه حمل کانکس های ویلایی :

اگر ابعاد کانکس تا طول 60/13 و عرض 4 باشد با تریلی و اگر بیشتر از این باشد یا بصورت اجرا در محل یا بصورت چند قلو و دو قلو و … ساخته و روی یک یا چند تریلی حمل و در محل کلیه اجزاء مونتاژ و تکمیل
می شوند.
¯این شرکت پروژه های بالای 50 متر مربع تا 3000 متر مربع و بیشتر را در محل مورد نظر مشتری اجرا نموده است.
از جمله شهرهایی که در آن اجرا در محل انجام دادیم : سد آبسرده بروجرد دماوند ، لواسانات ، مناطق شمالی کشور و … می باشد.

مراحل ساخت کانکس ویلایی :

پس از تماس مشتری با دپارتمان فروش این شرکت و اخذ اطلاعات اولیه راجع به در خواست مشتری توسط کارشناسان فروش ، اگر مشتری ابعاد قطعی در نظر دارد که اعلام می کند در غیر اینصورت بهترین کار در مراحل اولیه گرفتن عکس و فیلم از محل باغ ، زمین و … ارسال جهت کارشناسان فروش می باشد.
این شرکت در صورت درخواست مشتری از محل بازدید نموده و نسبت به ارائه طرح مورد نظر مطابق سلیقه و بودجه مشتری می نماید.
مثلاً جهت باغ می بایست موقعیت قرارگیری پنجره ها و درب و … حتماً مطابق محل طراحی شود و ممکن است یک ضلع طولی و یا عرضی نیازی به پنجره نداشته باشد. 

تجهیزات داخلی کانکس ویلایی :

این کانکس ها کلیه امکانات یک سوئیت کامل را دارند یعنی سرویس بهداشتی ( شامل توالت حمام ) و آشپزخانه که آشپزخانه در کانکس های ویلائی با آشپزخانه کانکس های کارگاهی و … فرق داشته و بنا به درخواست مشتری کابینت های بیشتری به کار می بریم و اجاق گاز مطابق درخواست ممکن است سه شعله یا پنج شعله و تعبیه جایگاه مناسب جهت گاز و یخچال و سایر تجهیزات مورد لزوم طبق سفارش مشتری می باشد.
دارای اتاق خواب به تعداد یک باب یا بیشتر + دارای سالن پذیرایی مطابق طرح مشتری دارای چراغ های روشنائی تزئینی در بیرون کانکس جهت زیبائی و روشنائی نمای بیرون

نصب حفاظ فلزی جهت پنجره ها و درب ورودی :

به جهت اینکه ممکن است مشتری فقط برخی مواقع در سال در کانکس ویلائی حضور داشته باشد و با ایجاد حفاظ و دزدگیر در ورودی های کانکس از ایمنی بیشتر برخوردار خواهد بود.

کانکس های ویلایی پیلوت دار ( رو پایه )

جهت مناطقی که سطح آب زیر زمینی بالاست و همینطور جهت استفاده از فضای زیر کانکس این شرکت اقدام به تولید کانکس های ویلائی روی پایه و به صورت سازه فلزی که دور تا دور کانکس و ایجاد یک تراس کامل به عرض یک متر یا بیشتر در ضلع طولی کانکس و ایجاد پله در وسط طول کانکس یا از عرض کانکس نموده است.
این کانکس ها از لحاظ نما بسیار زیبا بوده و همین طور از لحاظ دید بیرون و تهویه و عبور و مرور هوا به داخل کانکس هم بسیار موثر می باشند.

سایر نماهای به کار رفته در کانکس ویلایی :

به جز ساندویچ پانل و ورق گالوانیزه از ورق کامپوزیت و فایبر گلاس هم جهت نما استفاده می کنیم از همه مقاومتر کامپوزیت و از همه زیباتر نیز فایبر گلاس می باشد که در طرح های سنگ و مشابه می باشد ولی مقاومت فایبر گلاس کمتر است.
نمونه هایی از پلان های ویلایی پیش ساخته

تیپ1

تیپ 2

تیپ 3

تیپ 4