كيوسك مطبوعاتي

کیوسک مطبوعاتی

کیوسک های مطبوعاتی در ابعاد و اندازه های مختلف قابل اجرا هستند. معمولا این نوع کانکس ها را با کامپوزیت یا ورق گالوانیزه می سازند.
در اینجا به صورت کلی به بررسی این 2 نوع می پردازیم.
  • کیوسک های کامپوزیتی

کیوسک های کامپوزیتی به دلیل زیبایی ظاهری و تنوع در رنگ بسیار مورد استقبال و سفارش قرار میگیرند. این نوع کانکس ها گران تر از کیوسک با ورق گالوانیزه هستند. معمولا در ابعاد 2.40*2.40 یا 2.40*3 و یا 3*6 ساخته می شوند. پنجره های کیوسک کامپوزیتی غالبا به صورت پنجره های آلومینیومی دو جداره یا UPVC هستند.
برای امنیت و حفاظت از کانکس از کرکره های برقی با ریموت کنترل روی پنجره و درب نصب می گردد.
معمولا پنجره های کانکس مطبوعاتی به صورت سرتاسری در سه طرف کانکس بوده تا شخصی که داخل کانکس نشسته به 3طرف خود مسلط باشد و جهتی که پنجره ندارد درب ورودی می باشد. که خود همین درب هم دارای شیشه می باشد.
شاسی کیوسک مطبوعاتی به صورت تیرآهن دورکلاف و پروفیل های سنگین 80*40 می باشند.
کف کیوسک از تایل های چوبی درجه یک ساخته می شوند و روی آن از کفپوش پشت نمد نصب میگردد.
دیوارها از پی وی سی های سفید یا طراحدار چاپی استفاده می شوند.
بین ورق ها از عایق  4 سانتی متری پلی یورتان که عایق صدا و گرما است استفاده می شود.
سیستم روشنایی معمولا از مهتابی(FPL) در داخل و در بیرون در کنسول کیوسک از ال ای دی برده میشود که برای جلب توجه و زیبایی بصری ایجاده شده بسیار مورد استقبال قرار میگیرد.
سیم کشی برق به صورت روکار بوده تا مشتری در صورت نیاز سیم برق بتواند آن را تعویض کند. روی سیم از داکت استفاده شده و در آخر به یک فیوزمینیاتوری جهت محافظت بیشتر متصل میشود.
  • کیوسک مطبوعاتی با نمای گالوانیزه

این نوع کیوسک ها معمولا در بعاد 2.40*2.40 – 2.40*3 – 3*3 ساخته می شود. پنجره های ابن نوع کیوسک معمولا به صورت آلومینیومی می باشند ولی بنا به سفارش مشتری از پنجره های یو پی وی سی هم استفاه می شود.
جنس بدنه از ورق های گالوانیزه بوده که توسط پرچ ها به صورت دور تا دور به اسکلت و بدنه وصل می شود. شاسی این کار به صورت تیرآهن دورکلاف و با پروفیل های سنگین می باشد. شاسی و اسکلت با ضد زنگ پوشش داده میشود.
پنجره های معمولا به صورت سرتاسری بوده و در سه طرف کار استفاده می شود. برای ایجاد محافظت از کیوسک به درب و پنجره ها حفاظ نصب می گردد.
کانکس نگهبانی
کانکس نگهبانی