انواع کانکس مسکونی

کانکس های مسکونی همانگونه که از اسمش پیداست جهت استفاده سکونت می باشد و معمولاً مشتریان غیر شرکتی خریدار آن هستند.در اکثر مواقع مشتریان زمین یا باغی دارند که می خواهند داخل آن ساختمان بسازند ولی به دلایل گرانی مصالح بنائی و عدم داشتن زمان کافی امروزه استفاده از کانکس های مسکونی رواج زیادی پیدا کرده است .معمولاً کانکس های مسکونی به صورت پیش ساخته و اجرا در محل انجام میشوند همینطور در ابعاد بزرگ یعنی 50 متر مربع و بیشتر البته ابعاد کمتر هم بنا بر سفارش مشتری امکان دارد.
در برخی مواقع جهت سکونت از همین کانکس های 40/2 ×6 سالن و سرویس دار و یا از 10 و 12 متری هم استفاده میشود.
مثلاً کانکس های 3×12 متر با 2 اتاق در طرفین و سرویس بهداشتی + آبدارخانه در وسط می توانند به عنوان کانکس های ساخته شده در کارخانه با یک تریلی ترافیکی به محل مورد نظر حمل شده و به محض استقرار در محل قابل استفاده می باشند کف این کانکس ها به علت اینکه تیرآهن به کار رفته است نیاز به اجرای فوندانسیون خاصی در محل ندارند مگر اینکه کف زمین مورد نظر خاکی و سست بوده و امکان نشست زمین باشد که در این صورت از بلوک های سیمانی و یا اجرای یک سکوی سیمانی با ارتفاع کم استفاده می شود.

انواع مصالح به کار رفته در نمای کانکس های مسکونی:

1-ساندویچ پانل                    با عایق پلی لورتان تزریقی
2-ورق گالوانیزه                    با عایق پلاستوفوم
3-نمای سایدینگ                 که نمای کانکس را از ورق های فلزی فرم داده شده سایدینگ استفاده می کنند
4-ساندویچ پانل دکوراتیو                که در طرح های اجری-طرح سنگ –گرانیت و…. موجود است
5-کامپوزیت 

كانكس های مسكونی را می توان به گروه زیادی کانکس اطلاق کرد ولی عمده ترین کانکس مسکونی عبارتند از:

1 – کانکس های سرایداری :  جهت ساختمانهای چندین واحدی و باغها و…

2 – کانکس های ویلایی : جهت زمینهای شخصی و باغ

3- کانکس هاس اسکان موقت : جهت اسکان موقت پرسنل یک اداره مثل پروژه ای که چند سال پیش شرکت کانکس سامان به سفارت سوئد انجام داد.

در برخی از سفارشها برای کانکس مسکونی، مشتریان قصد دارند ساختمان خود را ضد زلزله و مقاوم سازی کنند که برای انجام این امر باید ساختمان را تخلیه کنند که جهت جلوگیری توقف کار روزانه هایشان معمولا در این مدت ساخت، داخل کانکس های اسکان موقت مستقر می شوند که پس از اتمام پروژه هم میتوان کانکس ها را فروخت. کانکس های مسکونی ابعاد مشخصی ندارند در هرابعادی که مشتری بخواهد ساخته میشود . اجرای کلیه مواردی که داخل دارید در کانکسهای مسکونی باید تعبیه شوند پس حداقل باید کانکسهای مسکونی طوری ساخته شوند که کمترین تفاوت با منازل مسکونی داشته باشند چه بسا کانکس های مسکونی در مواردی به بناهای قدیمی ارجحیت دارند . کانکس های مسکونی باید حتما سرویس بهداشتی و حمام داشته باشند.

در ساخت کانکس مسکونی بایستی تعبیه کلیه امکانات رفاهی گرمایشی و سرمایشی متناسب با تعداد نفرات داخل کانکس را در نظر گرفت. به عنوان مثال ظرفیت کولر گازی ( اسپیلیت ) باید متناسب با فضای اتاق یا راهرو یا متناسب با تعداد نفرات در نظر گرفته شود .کمپ های مسکونی که در متراژهای بالاتری ساخته میشوند معمولا جهت پرسنل کارگاه یک پروژه بزرگ مثل سد سازی و برج سازی اجرا می شوند .

معمولا برخی شرکتهای ساختمانی ترجیح میدهند تعداد زیادی کانکس جهت تولید محتوا استقرار پرسنل کارگاه بخرند به این دلیل که پروژه هایشان خارج از شهر است و  نسبت به بنای سنتی در برابر زلزله و حشرات مقاوم تر هستند. در کانکس های مسکونی، سرمایش و گرمایش هم به واسطه وجود عایقهای قوی در دیواره ها و سقف وجود ندارد و کانکس های مسکونی از این نظر عایق می باشند. کانکسهای مسکونی را میتوان مطابق سلیقه مشتری پارتیشن دار ، مبله و دارای آشپزخانه و… تولید نمود و اگر سکونت خارج از شهر است و امکانات آب و برق وجود ندارد باید  منبع آب و سپتیک فاضلاب تعبیه گردد.

تهویه کانکسهای مسکونی باید به نحو مطلوبی و در کلیه فضاهای کانکس مسکونی اجرا گردد. در صورت استفاده و نگهداری صحیح از کانکس های مسکونی، این کانکس ها طول عمر زیادی دارند و امروزه به جای سازه های سنتی خیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کانکی مسکونی در بسیاری از موارد مورد نیاز قابلیت استفاده بالایی دارند، در مواقع فورس ماژور طبیعی مثل وقوع زلزله، کانکس های مسکونی می تواند به عنوان یک اسکان موقت استاندارد تا زمان بازسازی از طرف دولت استفاده شود.

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر ویژه حمل مواد خوراکی و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس سازی سامان تماس بگیرید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش  کانکس دست دوم نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

کانکس ویلایی طرح دکوراتیو

کانکس ویلایی پانلی طرح دکوراتیو
کانکس پیش ساخته پانلی

کانکس ویلایی دو طبقه

کانکس دو طبقه
کانکس ویلایی دوطبقه

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی
کانکس ویلایی
کانکس ویلایی
کانکس ویلایی
کانکس ویلایی

2 پاسخ به “كانكس مسكونی”

  1. باسلام.من.مشتاق.کانکس.شما.شدم.بخاطراینکه.محکم.وتمیزه…..زمینم.درگلبهار.مشهد.هسته.توان.مالی.من.بصورت.نقدراندارم.اقساطی.میتوانم..بلند.مدت.بازنشیته.امورش.وپرورشم..متری.چقدر….ساخته.میشود.یک.کانکس.مسکونی.3+6=18.متری.خواهشمندم..راهنمایی.فرمایید.تامشکلم.رارفع..گردد.تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *