کانکس مسکونی

کانکس مسکونی یک روش ساختمانی است که در حدود هزاران سال قدمت دارد. یونانیان باستان از عناصر پیش ساخته برای ساخت معابد خود استفاده می کردند، همانطور که ژاپنی های باستان هنگام ساخت بتکده ها استفاده می کردند. در ایالات متحده، خانه های پیش ساخته برای اولین بار در اوایل قرن بیستم به شهرت رسیدند، درحقیقت زمانی که شروع به فروش کرد که از طریق واگن راه آهن به سراسر کشور ارسال می شد. امروزه کانکس مسکونی پیشرفته تر از همیشه هستند و به دلیل مقرون به صرفه بودن و صرفه جویی در مصرف انرژی شهرت دارند.
کانکس مسکونی، نوعی مسکن پیش ساخته است که عمدتاً در کارخانه ها مونتاژ می شود. سپس به مکان های مورد استفاده منتقل می شود. خانه های تولیدی به عنوان واحدهای مسکونی حداقل 30 متر مربع با یک شاسی دائمی ساخته می شوند. قابلیت حمل و نقل اولیه و مداوم خانه را تضمین می کند.البته برخی از این خانه ها می توانند به یک شاسی چرخدار به طور دائم متصل شوند.
یک کانکس مسکونی به طور کامل در داخل یک کارخانه بزرگ و تحت کنترل آب و هوا توسط تیمی از صنعتگران ساخته شده است. اولین گام در این فرآیند، کف‌پوش است که در بخش‌هایی ساخته می‌شود که هر کدام با چرخ‌های خود به یک شاسی دائمی متصل می‌شوند و پس از اتمام خانه برای حمل و نقل محکم می‌شوند. بسته به اندازه خانه و چیدمان پلان، ممکن است دو، سه یا حتی چهار بخش وجود داشته باشد. بخش های کفپوش دارای اتصالات گرمایشی، برقی و لوله کشی از قبل نصب شده قبل از اتمام با لمینت، کاشی یا چوب سخت هستند. در مرحله بعد، دیوارها بر روی یک سطح صاف با عایق داخلی ساخته می شوند، قبل از اینکه توسط جرثقیل در موقعیت خود قرار گیرند و به بخش های کف محکم شوند. سقف‌های داخلی و پایه‌های سقف در مرحله بعدی قرار می‌گیرند، با بخار آب‌بندی می‌شوند و قبل از بندکشی به قاب دیوار هر بخش محکم می‌شوند. سپس نمای بیرونی به همراه نصب درب و پنجره اضافه می شود. در نهایت، تکمیل داخلی، مانند آب بندی دیوار خشک، به همراه نصب فیکسچر و تکمیل اتصالات برق و لوله کشی تکمیل می شود. در نهایت با تکمیل تمام کارهای آماده سازی سایت ساختمان، ساختمان توسط کامیون هایی که بخش های جداگانه روی شاسی دائمی خود را یدک می کشند تحویل داده می شود.
کانکس مسکونی را می‌توان به جای یدک‌کشی، بر روی کامیون‌های تخت حمل کرد و ممکن است فاقد محور و قاب خودرو باشد. با این حال، برخی از کانکس مسکونی در پشت یک کامیون نیمه‌کامیون یا روی چارچوبی شبیه به تریلر بکسل می‌شوند. خانه معمولاً یک تکه است و توسط یک کامیون جداگانه حمل می شود. هر قاب بسته به اندازه خانه دارای پنج یا چند محور است. هنگامی که خانه به محل خود رسید، محورها و زبانه قاب برداشته می شود و خانه توسط جرثقیل بزرگ روی یک پایه بتنی قرار می گیرد.
اگرچه پیشرفت های زیادی از نظر کیفیت انجام شده است، اما گاها کانکس مسکونی هنوز با مشکلات ساخت و ساز دست و پنجه نرم می کنند. قوانین حاکم بر خانه‌های تولیدی به شدت نیاز به به‌روزرسانی دارد، گاها کنترل کیفیت در تأسیسات تولیدی اغلب ضعیف است، و گاه مسائل مربوط به نصب و انتقال یک کانکس مسکونی که خوب به نظر می رسد را نیز به خطر می اندازد. بنابراین خریداران باید بسیار محتاط باشند، اگر به فکر خرید کانکس مسکونی هستند، قبل از امضای قرارداد و نظارت دقیق بر فرآیند راه‌اندازی، آن را برای عیوب بررسی کنند. این خانه‌ها در عصر مدرن به گونه‌ای ساخته شده‌اند که زیبا باشند
در تمام مراحل، تمامی فرآیندها به شدت توسط بازرسان و ناظران کنترل کیفیت آموزش دیده بازرسی می شوند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا کیفیت یکی از مهمترین عناصر در فرآیند ساخت ما است. گذشته از نیاز آشکار به رعایت الزامات قوانین ساختمانی ، دلیل دیگر تمایل صادقانه این شرکت، برای برآورده کردن انتظارات کیفیت مشتریان است. اگر مشکلی زود تشخیص داده نشود، تشدید می شود. فرآیندهای کنترل کیفیت این شرکت برای جلوگیری از وقوع این امر در نظر گرفته شده است. هیچ کس خواهان مشکل نیست، اما اگر مشکلی پیش بیاید، این شرکت صمیمانه تلاش خواهد کرد تا مشکل را برطرف کند، هر چند می دانیم، تعمیر یک مشکل خدماتی بسیار بیشتر از انجام صحیح آن در بار اول هزینه دارد.

روال ساخت کانکس مسکونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هشت =