ساخت و تولید كانتينر در تمام دنیا تابع اندازه های استاندارد جهانی است. در کل دنیا اندازه استانداری که برای ساخت کانتینر در نظر گرفته می شود عبارت است از طول 6 و 12 متری در عرض استاندارد 240 سانتیمتر میباشد. در حقیقت این اندازه طول 6 و 12 متری که ما در اینجا آوردیم اندازه 20 و 40 فوت است که در کل دنیا همه کانتینر را با این دو اندازه می شناسند. کانتینر 20 فوت ، کانتینر 40 فوت
در ساخت کانتینر ورقهای استفاده شده در  بدنه و سقف با ضخامت بیشتری نسبت به ساخت کانکس در نظر گرفته می شود. این مساله به خاطر جابجایی های زیاد ساخته میشود .
در ساخت کانتینر از تیرآهن های بسیار قوی در دور تا دور کانتینر استفاده میشود و برای بالا بردن تحمل بارهای سنگین در کانتینر از تخته های بسیار مقاوم دو کف بصورت یک تکه  استفاده میشود.
در تولید کانتینرهای سامان دربهای مخصوص با واشربندی های یک تکه قرار داده می شود تا جذب شدن درب بدون هیچ روزنه ای اتفاق بیفتد تا محصولات مختلف با کارایی های گوناگون به راحتی از طرق کشتی ها ، تریلرها جابه جا شوند. به منظور رعایت تهویه هوای مناسب داخل کانتینرها دریچه های لازم در زمان در کانتینرها پیش بینی می شود.
با اینکه کانکس های ساخته شده مقاوم هستند ولی به هیچ عنوان استقامت کانکس و کانتینر قابل مقایسه با هم نیستند. میزان استقامت و تحمل باری را که کانتینر دارد به هیچ عنوان در کانکس قابل دستیابی نیست. استقامت کانتینرها باعث شده است تا بتوان حتی بعضی اوقات از کانتینرها به عنوان یک انبار کالا و مطمئن نگاه کرد.
کانکس و كانتينر علاوه بر طول و استانداردهای جهانی در ابعادهای کمتر هم ساخته می شوند و البته بر اساس سفارش و رعایت تمام استانداردها در ساختن آن مشکل کارخانه ها و درخواست کننده این نوع ابعادها را حل کرد .
كانتينر – كانتينر ايراني – کانتینر دست دوم – کانتینر نو – كانتينر 20فوت – کانتینر 40 فوت – سايز مختلف تحويل فوري – قیمت کانکس