اسکلت بندی کانکس - استراکچر

با توجه به نوع کانکس ( پرتابل یا ثابت اجرا در محل ) نوع اجرا در محل اجرای استراکچری متفاوت می باشد و قطعاً از مهمترین عوامل در اجرای یک سازه و استراکچری میزان تحمل بار در کف در مترمربع می باشد که نوع اجرا متفاوت خواهد بود.
  • سازه های پرتابل

  • سازه های ثابت اجرا در محل

در سازه های پرتابل که بعضاً در پروژه های عمرانی استفاده می گردد و وزن زیادی نیاز به تحمل ندارد. نحوه قوطی کشی در استراکچی کف بطور معمول و استاندارد 57 سانتی متری می باشد که در صورت تحمل بار زیاد و سنگین این فاصله به 35 سانتی متر نیز کاهش می بابد تا تحمل پذیری کف را افزایش دهند . فواصل اعلامی بدیل عرض تخته کف محاسبه شده است ولی در اجرای کف سرامیک نیازی به این نوع استراکچی و قوطی کشی نمی باشد. در اجرای سقف نیز قوطی کشی که از سایز 40*40 قوطی استفاده می گردد. فواصل به عرض 30 سانتی  متر و به طول یک متر اجرا می گردد. قوطی های اجرایی استراکچر کانکس ها بعضاً ابعاد 40*40و 80*40 می باشد که با توجه به تنوع تولیدات در ضخامت و وزن های مختلف هم تولید داخلی و هم واردات ازخارج باشد که بطور استاندارد دارای متر طول می باشد.
در اجرای استراکچر کف سازه اصلی که شاسی عنوان می گردد از تیرآهن در سایزهای 14-16-18 و حتی 20 هم استفاده میگردد که بسته به نوع کاربری و تحمل بار کف وتقاضای مشتری اجرا می گردد.
در ادامه اجرای استراکچر و اسکلت بندی اجرای کامل ضد زنگ و زنیکورمات (کرمات روی) که برپایه رزین های مختلف از جمله آکیدواپوکسی می باشد برای حفاظت از اسکلت بندی در برابر زنگ زدگی و جلوگیری از خوردگی انجام می گردد.
شاسی کشی در بدنه نیز بر پایه نصب عایق های پلی استایرن در ابعاد مناسب اجرا و سپس عایق های پلی استایرن است. و در 3 نوع معمولی مقاوم و انبساطی می باشد نصب می گردد که بسته به تقاضای مشتری دانسته های متفاوتی اجرا می گردد.
نحوه جوشکاری استراکچر و اسکلت بندی برای این موضوع باید تکنسین اجرا به موراد یز دو نحوه جوشکاری دشاته باشد که اتفاق نیفتد.
  1. عدم بیرون زدگی بیش از حد – لوچه شدن

  2. عدم ایجاد سوراخ های اشتباه بر روی سازه

  3. مصالح جوش اضافی باید برداشته شود

با توجه نوع فلز ( قوطی و تیرآهن ) و با توجه به وزن از نوع الکترودهای موجود در بازار استفاده می شودکه در قوطی های سبکاز نمره 2 و 2.5 در قوطی های سنگین از نمره 3 و در تیرآهن از نمره 4 برای جوشکاری استفاده می گردد.
تا سالهای زیاد با آسودگی خاطر، خریدار اطمینان در استحکام وماندگاری کانکس را داشته باشد۰بعضی از نوع اسکلت کاری های ساخت کانکس با قوس های گوناگون از نبرد کاری دقیق با استاندارد های روز ساخته میشوند و هر گونه نقشه با شکلهای مختلف ودرخواست از این نوع مدلها ساخته میشود و لذت در دیده استفاده کنندگان کانکس را ایجاد میکند تا از ساخت و کاربری کانکس در هر شکلی که از یکنواختی جدا بشود استفاده کنند وهمیشه ساخت کانکس با یک شکل و استراکچر تکراری نباشد.مواقعی اجرای ساخت کانکس در کف زمین ممکن نیست از اینرو با  ساخت یک سازه فلزی با ستونهای مقاوم و اسکلت بندی قوی در کف کانکس روی سازه با این روش به اهداف خود چه در پروژه های عمرانی یا در کارهای خاص و ویلایی میرسیم حتی بعضی مواقع این نوع سازه ها برای استفاده ازپارکینگ وسایل نقلیه هم به کار گرفته میشود و از طریق راه پله به طبقات بالاکه کانکسها نصب شده اند دسترسی آسان خواهد بود.

 

اسکلت بندی کانکس هلالی
اسکلت بندی کانکس هلالی
اسکلت کانکس
اسکلت بندی
اسکلت کانکس