آینده خانه های قابل حمل

با افزایش جمعیت جهان، به نظر می رسد عرضه مسکن اغلب از تقاضا کمتر است. این مورد باعث می شود قیمت مسکن در طول زمان افزایش یابد یا در زمان کمبود عرضه و تقاضای استثنایی بسیار بالا باشد. متأسفانه «بحران مسکن» در کانال‌های خبری و روزنامه‌ها شنیده یا خوانده می‌شود. خانه های پیش ساخته به دلایل مختلف می توانند به حل این مشکل (و سایر مشکلات) کمک کنند.
خانه های پیش ساخته را می توان به سرعت ساخت و کانکس ها را می توان به بهترین شکل استاندارد کرد تا در موقع بحران های طبیعی مانند زلزله ایمن بود. این بدان معنی است که تاخیر در ساخت و ساز کاهش می­یابد و بودجه کمتری مصرف می­شود. از آنجایی که این عوامل به خوبی شناخته شده اند، به این معنی است که می توان هزینه ها را پایین نگه داشت و در نتیجه ساخت این خانه ها بسیار ارزان تر است. در واقع، این خانه­ ها می­توانند پس از «سفارش سازی خانه مورد نظرتان» و تایید نقشه و بازرسی حین ساخت کانکس ، انتظارات شما را برآورده کند.
مونتاژ خانه های پیش ساخته به روش‌های مختلفی است  و به شما این امکان را می‌دهد که آن‌ها را مطابق با سلیقه خود طراحی و سفارشی دهید. شما می توانید از ماژول‌های بیشتر یا ماژول‌های کمتری اضافه کنید یا فقط از طرح‌های استاندارد مختلف انتخاب کنید. البته، این با این فرض است که کاربر نهایی کسی است که آنها را مستقیماً خریداری می کند. اما حتی اگر اینطور نباشد، شهرداری‌ها، شرکت‌ها و دولت‌ها همچنان می‌توانند از این انعطاف‌پذیری استفاده کنند.
این خانه های مدولار همچنین دارای مزیت کاهش تأثیر ساخت و ساز محلی بر زندگی روزمره همسایگان است. احتمالاً می توان گفت که اکثر مردم هر بار که برای قدم زدن می روند از دیدن مکان های ساختمانی در اطراف خود لذت نمی برند و مطمئناً وقتی این مکان ها درست در کنار خانه هایشان قرار می گیرند، قدردانی نمی کنند. با خانه‌های پیش ­ساخته، از آنجایی که بیشتر کار در یک کارخانه انجام می‌شود، و سپس در محل ساخت و ساز مونتاژ می‌شود، زمان لازم برای به نتیجه رسیدن هر پروژه به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد، به این ترتیب مزاحمت‌ها برای جوامع محلی نیز کاهش می‌یابد.
بنابراین از نظر تئوری می‌توانید وارد یک وب‌سایت شوید، به ماژول‌های استاندارد مختلف نگاه کنید، پیکربندی‌هایی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و آن را سفارش دهید. از طرفی قوانین حمل و نقل دولتی در اکثر کشورها وجود دارد، به این معنی که حداکثر اندازه ای وجود دارد که می تواند توسط کامیون ها حمل شود.
همانطورکه راه‌های بیشتر و بهتری اختراع می‌شود و راهکارهایی برای کم کردن ردپای انسان بر روی زمین استفاده می‌شود، بنابراین در آینده شاهد خانه‌های متحرک سبزتری خواهیم بود. از طرفی تولیدکنندگان بیشتری ارزش ساخت و ساز و مصالح زیست محیطی را می بینند. مصرف کنندگان نیز این موضوع  مهم را در نظر میگیرند. با این دو طرز فکر، امیدواریم شاهد افزایش محیط زیست باشیم.
شعاری که می توان درآینده خانه های قابل حمل گفت این است که : با یک سوم قیمت خانه بخرید.
میانگین قیمت ملک در شهر تهران  20 میلیون تومان به بالا می باشد. در مقایسه، میانگین قیمت پیش ­ساخته در حال حاضر حدود 7 میلیون تومان است. این خانه‌ها که اغلب ارزان‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و سریع‌تر ساخته می‌شوند. نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور تقاضا شاخص ساخت و ساز تجاری منتشر شده در سال 2019 در حال افزایش است. در این گزارش همچنین آمده است که پیمانکاران انتظار دارند این روند ادامه یابد، که در سال 2020 صادق است. این مورد در ایران در با ساخت کانکس های ویلایی ، مسکونی بسیار قابل لمس می باشد

بررسی کارشناسان خانه های پیش ساخته در خارج از ایران

کارشناسان خانه های هوشمند با پیش بینی های خود را جسورانه بیان می کنند که  احتمالا وقتی دهه 2030 آغاز شود، جمعیت جهان به 8.5 میلیارد نفر برسد. خانه‌های هوشمند با ایده‌آل ساختن جدید، راه‌حل‌هایی را برای ازدحام بیش از حد ارائه می‌کنند. فضاهای زندگی جدید حتی می توانند با ایده متحرک­ سازی ساختمان باشند. اخیراً، پول بخش خصوصی شروع به سرازیر شدن به پارک های خانه های متحرک کرده است.
گروه بلک استون، با 881 میلیارد دلار سرمایه، در چند سال اخیر خریدهای بزرگی از پارک خانه­ های سیار انجام داده است. تصویر طراحی مفهومی چند نمونه خانه پیش­ساخته هوشمند آینده در ادامه درج شده است:

اینده خانه های پیش ساخته اینده خانه های پیش ساخته

 در پایان، در حالی که ممکن است شاهد ساخت و ساز خانه ­های پیش ­ساخته کمتری نسبت به آنچه قبلاً تصور میشد ، اما این روند همچنان رو به رشد است. خانه‌های پیش­ ساخته اغلب ارزان‌تر، مقرون‌ به‌ صرفه‌تر و سریع‌تر ساخته می‌شوند و می‌توانند پایه و اساس فضاهای مسکونی در بازارهای توسعه‌یافته و نوظهور در آینده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 4 =