کانتینر باربری

کانتینر باربری : از کانتینر باربری برای حمل و نقل کالاهای مختلف استفاده می شود . حمل و نقل به وسیله ی کانتینر باربری اطمینان خاطر از بابت سالم رسیدن محموله به مقصد را فراهم می آورد به همین دلیل امروزه استفاده از کانتینر باربری به خوبی جایگزین روش های سنتی حمل و نقل شده است .

در ضمن پایین بودن هزینه ی حمل کالا و به وسیله ی کانتینر باربری و استفاده از نیروی انسانی کمتر در حین بارگیری می تواند از مهمترین دلایل انتخاب افراد برای حمل ونقل به وسیله ی این نوع کانتینر باشد . کانتنر باربری می تواند از طریق کشتی , هواپیما ،  کامیون و .. کالا را به مقصد مورد نظر ببرد . در ساخت کانتینر باربری باید استانداردهای حمل و نقل رعایت شده باشد برای نمونه :

کانتینر باربری

استانداردهای ساخت کانتینر باربری‌

از استحکام کافی برخوردار باشد تا در صورت نیاز بتواند مورد استفاده ی مجدد قرار بگیرد .

آسان بودن کار تخلیه ی کالا به وسیله ی کانتنر باربری زیرا این نوع کانتینر ها به گونه ای طراحی شده اند که کار بارگیری و تخلیه محموله را آسان می سازند .

طراحی داخلی کانتینر باربری به گونه ای است که محفظه ی آن برای حمل هر گونه محموله ای کاربرد داشته باشد . به وسیله کانتینر باربری می توان تمام کالاها اعم از کالاهایی که نیاز به دمای گرم , سرد و .. را دارند حمل و نفل کرد و با ایمنی بالا به مقصد مورد نظر برد برای مثال باربری کالاهایی اعم از سبزیجات , مرکبات , لوازم بهداشتی , آرایشی , کالاهای سرد , داروها , مواد شیمیایی , حبوبات و ..

از مزیت های حمل با کانتینر باربری می توان به نکات زیر اشاره کرد :