برخی محصولات کانکس سامان

برخی محصولات کانکس سامان

کانکس سازه های سبکی است که برای اقامت در مکان ها و شرایط آب و هوایی مختلف با توجه به نیاز کمتری تولید می شود. از جمله مزیت های کانکس می توان به امکان جابه‌جایی و حمل و نقل راحت اشاره کرد. کانکس با انواع کاربری اداری، مسکونی، ویلایی، نگهبانی، سرویس بهداشتی و غیر مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر مزیت های کانکس می توان به ضد زلزله بودن اشاره کرد هم چنین بازیافت متریال به کار رفته، مدت زمان ساخت و آماده سازی کانکس از دیگر مزیت های آن نسبت به بنای سنتی می باشد.

در زمان خرید کانکس باید به چند نکته توجه کرد باید دقت شود نسبت به مورد استفاده و نیاز ابعاد کانکس، طراح، متریال و کیفیت و هم چنین شرایط آب و هوایی منطقه ی مورد استفاده در نظر گرفته شود. اگر پروژه مقطعی بوده و شرایط آب و هوایی معمولی می باشد می توان در متریال تیپ معمولی که همان ورق گالوانیزه با عایق پلی استایرن است استفاده نمود. و اگر مدت زمان پروژه و استفاده طولانی مدت باشد و یا در مناطق گرمسیری یا سردسیری مورد استفاده قرار می گیرد. ضمناً می بایستی از کانکس های ساندویچ پانلی پلی یورتان استفاده نمود.

در ادامه مشخصات فنی و ظاهری برخی از محصولات کانکس سامان را توضیح می دهیم.

کانکس

مشخصات محصولات کانکس سامان

انواع کیوسک نگهبانی با ابعاد مختلف جهت کاربرهای گوناگون و بسته به نیاز کمتری تولید می گردد ابعاد مختلف کیوسک¬های نگهبانی عبارتند از 5/1×5/1 متر 2×2 متر و 40/2 × 40/2 متر کیوسک های نگهبانی با توجه به کاربری باید دارای دید کافی و مناسب باشند بنابراین لازم است که علاوه بر درب ورودی که قسمت بالای آن از شیشه است هر ضلع دارای یک عدد پنجره نیز باشد.

کانکس سرویس بهداشتی در انواع مختلف با توجه به نیاز کمتری تولید می گردد:

1- کانکس سرویس بهداشتی ایرانی

2- کانکس سرویس بهداشتی فرنگی

3- کانکس سرویس بهداشتی ایرانی با علمک دوش

4- کانکس سرویس بهداشتی فرنگی با علمک دوش

هم چنین می توان کانکس های سرویس بهداشتی را به صورت تک چشمه – دو چشمه (با راهرو – بدون راهرو) و یا چند چشمه (با راهرو – بدون راهرو) تولید نمود
تمامی کف های سرویس های بهداشتی از جنس فایبر سرامیک می باشند.

کانکس فایبرگلاس

کانکس فایبرگلاس دارای دو نوع می¬باشد:

1) کانکس های تمام فایبرگلاس

2) کانکس های با پانل فایبرگلاس

در نوع 1 یعنی کانکس تمام فایبرگلاس از قالب استفاده می شود. معمولاً در ساخت سرویس های بهداشتی از این نوع استفاده می شود اما با توجه به مقاومت پایین این کانکس در اثر ضربه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

کانکس ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها به دو نوع پانل های دیواری و سقفی تقسیم می شوند عایق این نوع کانکس¬ها پلی یورتان بوده و به صورت تزریقی به‌وسیله‌ی دستگاه های مخصوص بین ورق های گالوانیزه تزریق می گردد این نوع کانکس ها باضخامت دیواره ها و سقف های مختلفی تولید می گردند از 4 سانت به بالا از کانکس های ساندویچ پانل جهت دفاتر مهندسی – کارگاهی – سردخانه – و کاربردهای مختلف مخصوص آب و هوایی بسیار گرم یا سرد استفاده می¬شود.
مزایای این نوع کانکس ها مقاوم در برابر زلزله – و عایق بسیار خوب حرارتی – رطوبتی و صوتی می‌باشد.

کانکس چرخ دار

کانکس چرخدار در دو نوع دو محور و یا تک محور تولید می گردد – این نوع کانکس دارای شاسی – مال‌بند – اکسل و چرخ می¬باشد در این نوع از کانکس ها معمولاً چون همیشه در حال حرکت است از پروفیل های سنگین-تری استفاده می¬شود – چرخ ها شامل پیکانی – لندروری می باشد
می توان در بعضی موارد و طبق سفارش متری این کانکس ها را به ترمزهای هوشمند مجهز شود که بتوان در جاده¬ها از آن استفاده کرد به این صورت که با ترمز گرفتن خودرو چراغ ها در پشت کانکس همزمان روشن شده و باعث حفظ ایمنی می گردد
کاربری این نوع کانکس ها معمولاً کاروان مسافرتی – کانکس های امدادی و در بعضی از کارگاه های راه سازی جهت اسکان می باشد.

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی بسته به سفارش متری به صورت سالن – یک اتاق یا چند اتاق با سرویس و آبدارخانه تولید می¬گردد از جمله مزیت های کانکس های ویلائی نسبت به بنای سنتی می توان به قابلیت فروش مجدد، ساخت سریع، قابلیت جابه‌جایی اشاره کرد.

معمولاً با توجه به ابعاد کانکس های ویلایی این کانکس ها به صورت اجرا در عمل ساخته می شود کف اکثر این کانکس ها را به صورت دوقلو یا چند قلو ساخت اما به دلیل مشکلات آب بندی معمولاً این کار انجام نمی¬شود. در ابتدای سفارش یک کف صاف و مسطح آماده می¬شود هر چند در بعضی از موارد نیاز به اجرای فونداسیون می¬باشد که بسته به ابعاد و ارتفاع کار دارد.

کانکس ها در انواع مختلف متریال تولید می گردند:

1) کانکس های با ورق گالوانیزه

2) کانکس های ساندویچ پانل

3) کانکس های طرح سایدینگ (pvc – فلزی)

4) کانکس های طرح دکوراتیو

5) کانکس طرح کامپوزیت

6) کانکس های ویلایی

7) کانکس های فروشگاهی

8) کانکس های پرتابل و غیره.

حمل کانکس

با توجه به عرض تریلی ها که 2/40 می باشد معمولاً کانکس ها جهت حمل و نقل آسان با عرض 2/40  تولید می گردد اگر عرض کانکس از بین ابعاد بیشتر شود شامل بار ترافیکی می گردد که علاوه بر افزایش هزینه حمل تریلی می¬بایستی در یک ساعت معین و زمانی که هوا روشن است حرکت نماید.

کانکس با ابعاد 2/40*6 متر: یکی از پرفروش‌ترین کانکس ها می باشد که در انواع مختلف با ورق گالوانیزه، ساندویچ پانل و ... تولید می گردد این کانکس بیشتر در کارگاه¬های ساختمانی با کاربرد¬های مختلف به کار برده می¬شود. معمولاً شاسی این کانکس از تیرآهن های مرغوب نمره 14 به صورت اسکی (موازی)، اسکلت از پروفیل های 40×40 و 80×40 با جوش های ممتد می باشد.

جهت جابه‌جایی کانکس های 40/2×6 متر معمولاً از دو قلاب (هوک) به صورت مورب در سقف کانکس استفاده می گردد.