كيوسک مطبوعاتي | کانکس مطبوعاتی

کیوسک مطبوعاتی | کانکس مطبوعاتی | کیوسک روزنامه فروشی

از دیگر کاربردهای مبلمان شهری ارائه محصولاتی باشد که ضمن اشتغال زایی بتواند محصولات فرهنگی را در کلیه مکانهای عمومی در دسترس کلیه شهروندان قرار بگیرد.

با توجه به کمبود مکانهای عمومی در شهرها بعضا اینگونه سازه ها در ابعادهای کوچک که متغیرند و اکثرا با عرض 2/5 متر یا 3 متر و طول 2/5 تا 4 متر دیده می شود عرضه می شود.

یکی از راهکارها برای فعالیت های فرهنگی در چیدمان مبلمان شهری، استقرار کیوسک فرهنگی و یا همان کیوسک مطبوعاتی است که در بین صاحبان این شغل به کیوسک مطبوعاتی مشهور گشته است.

 

کیوسک سیگار فروشی

 

با توجه  به روش ساخت کیوسک مطبوعاتی و یا همان کیوسک روزنامه فروشی که مربوط به 10 سال قبل میباشد و به روز نمی باشد لذا بهتر است که در اجرای این سازه ها تجدید نظر جدی صورت گیرد که برخی از معایب موجود ذیلا اعلام میگردد:

1-یکی از مشکلات و کمبودهای کیوسک مطبوعاتی دارا نبودن آبدارخانه و سرویس بهداشتی است. بدلیل استفاده و بهره برداری حدودا 17 ساعت در روز که در بعضی موارد و مناطق به لحاظ نوع کاربری و عرضه محصولات جانبی 24 ساعته نیز می باشد وجود سرویس بهداشتی ضروری است.

2- نبود مکانیزمی که کاربر محصولات خود را بطور مستمر در معرض دید قرار دهد و بنابراین در اکثر موارد محصولات در کنار کانکس در پیاده رو ها گسترده میشود که این کار علاوه بر مشتقات خاص خود در مواقع بارانی و برفی میبایست روی محصولات پوشانده شود و جمع آوری گردد همچنین این روش باعث ایجاد سد معبر در پیاده روها می شود .

3-نبود محل استراحت در کیوسک مطبوعاتی که با توجه به فضای مناسبی که می توان در این گونه سازه ها قرار داد که کاربرد در زمان استراحت درشرایط مطلوبی صورت بگیرد .

4- دارا نبودن سیستم روشنایی که روی سقف قرار دارد که در دراز مدت نیز صرفه اقتصادی مناسبی را برای بهر برداری بهمراه نخواهد داشت .

5- نداشتن طرح و سازه مشخصی که از هر مکانی رویت گردد و برای کلیه استفاده کنندگان مشخص باشد .

لذا بصورت اجمالی که اینگونه معایب عنوان شده و در طراحی های بعدی شرکت سامان عیوب حذف و در جهت ارتقاء کیفیت اقدام گردیده است.

 

کیوسک سیگار فروشی

 

کانکس های روزنامه فروشی در جهت ارائه محصولات فرهنگی تولید و عرضه میگردد که با توجه به پرتابل بودن سازه ها در مقاطعی از روش فایبر گلاس استفاده شد که امکان طراحی نماهای بیرونی را دارا میباشد اما بدلیل عدم استفاده از عایقهای حرارتی دائما مشکل حرارت را دارا میباشند بخصوص پس از وقایع سال 1388 که با آتش کشیدن دکه ها این اخطار را داد که میبایست تولید با روش اجرای گالوانیزه یا پانل جایگزین گردد.

در کیوسک روزنامه فروشی و یا همان کیوسک مطبوعاتی دربهای پیشخوان و روبرو را هم بصورت کشوئی و تاشو طراحی و اجرا نمود که محصولات روی آن قرار گرفته تا از فضای کافی مصرف کننده ای محصولات در کمترین جابجای را در تغییرات جوی انجام داده با توجه به تاشو بودن دربها بصورت طولی ضمن ارائه محصولات در صورت تجمع مشتریان هیچگونه سد معابر عمومی نیز به وجود نخواهد آمد . در داخل آنها میتوان ابدارخانه ،سرویس بهداشتی ، محل استراحت و انبار با ارائه کیفیت مناسب زمینه را برای درآمدزایی بیشتر را به این کاربران ارائه نماید .

 

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر ویژه حمل مواد خوراکی و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس سازی سامان تماس بگیرید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش  کانکس دست دوم نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

لینک های مرتبط با این نوشته :  کانکس سرویس بهداشتی ، کیوسک نگهبانی ، کانتینر , کانکس اداری , کانکس فروشگاهی , کانکس - اتاق و خانه پیش ساخته