نما و طرح و رنگ کانکس

كانكس های مسكونی را می توان به گروه زیادی کانکس اطلاق کرد ولی عمده ترین کانکس مسکونی عبارتند از:

انواع كانكس مسكونی

كانكس_ثابت

1 – کانکس های سرایداری جهت ساختمانهای چندین واحدی و باغها و…

2 – کانکس های ویلایی جهت زمینهای شخصی و باغ

3- کانکس هاس اسکان موقت جهت اسکان موقت پرسنل یک اداره مثل پروژه ای که چند سال پیش شرکت کانکس سامان به سفارت سوئد انجام داد.

كانكس_مسكونی

در برخی از سفارشها برای کانکس مسکونی، مشتریان قصد دارند ساختمان خود را ضد زلزله و مقاوم سازی کنند که برای انجام این امر باید ساختمان را تخلیه کنند که جهت جلوگیری توقف کار روزانه هایشان معمولا در این مدت ساخت، داخل کانکس های اسکان موقت مستقر می شوند که پس از اتمام پروژه هم میتوان کانکس ها را فروخت. کانکس های مسکونی ابعاد مشخصی ندارند در هرابعادی که مشتری بخواهد ساخته میشود . اجرای کلیه مواردی که داخل دارید در کانکسهای مسکونی باید تعبیه شوند پس حداقل باید کانکسهای مسکونی طوری ساخته شوند که کمترین تفاوت با منازل مسکونی داشته باشند چه بسا کانکس های مسکونی در مواردی به بناهای قدیمی ارجحیت دارند . کانکس های مسکونی باید حتما سرویس بهداشتی و حمام داشته باشند.

در ساخت کانکس مسکونی بایستی تعبیه کلیه امکانات رفاهی گرمایشی و سرمایشی متناسب با تعداد نفرات داخل کانکس را در نظر گرفت. به عنوان مثال ظرفیت کولر گازی ( اسپیلیت ) باید متناسب با فضای اتاق یا راهرو یا متناسب با تعداد نفرات در نظر گرفته شود .کمپ های مسکونی که در متراژهای بالاتری ساخته میشوند معمولا جهت پرسنل کارگاه یک پروژه بزرگ مثل سد سازی و برج سازی اجرا می شوند .

معمولا برخی شرکتهای ساختمانی ترجیح میدهند تعداد زیادی کانکس جهت استقرار پرسنل کارگاه بخرند به این دلیل که پروژه هایشان خارج از شهر است و  نسبت به بنای سنتی در برابر زلزله و حشرات مقاوم تر هستند. در کانکس های مسکونی، سرمایش و گرمایش هم به واسطه وجود عایقهای قوی در دیواره ها و سقف وجود ندارد و کانکس های مسکونی از این نظر عایق می باشند. کانکسهای مسکونی را میتوان مطابق سلیقه مشتری پارتیشن دار ، مبله و دارای آشپزخانه و… تولید نمود و اگر سکونت خارج از شهر است و امکانات آب و برق وجود ندارد باید  منبع آب و سپتیک فاضلاب تعبیه گردد.

تهویه کانکسهای مسکونی باید به نحو مطلوبی و در کلیه فضاهای کانکس مسکونی اجرا گردد. در صورت استفاده و نگهداری صحیح از کانکس های مسکونی، این کانکس ها طول عمر زیادی دارند و امروزه به جای سازه های سنتی خیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کانکی مسکونی در بسیاری از موارد مورد نیاز قابلیت استفاده بالایی دارند، در مواقع فورس ماژور طبیعی مثل وقوع زلزله، کانکس های مسکونی می تواند به عنوان یک اسکان موقت استاندارد تا زمان بازسازی از طرف دولت استفاده شود.

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر ویژه حمل مواد خوراکی و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس سازی سامان تماس بگیرید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش  کانکس دست دوم نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =